Akaryakıta yeni zam geliyor
Haber
15 Nisan 2022 - Cuma 09:42
 
Akaryakıta yeni zam geliyor
Motorin fiyatına bu geceden itibaren yapılması beklenen zamla birlikte İstanbul'da ortalama mazot litre fiyatı 22 liraya ulaşacak.
EKONOMİ Haberi
Akaryakıta yeni zam geliyor

Akaryakıt fiyatlarındaki dalgalanmalar devam ediyor.

 

İkinci ayında devam eden Ukrayna-Rusya savaşı ile birlikte küresel anlamda başlayan enerji krizi fiyatlara yansıdı. Petrolde savaşın hemen ardından varil fiyatı 130 dolara çıkmasından sonra müzakere görüşmeleri ile 100 doların altına geriledi.

 

Yükseliş döneminde art arda gelen zamlar düşüşte aynı oranda indirim olarak yansımadı. Fiyatların tekrar 110 dolar seviyelerine yükselmesiyle yine zam haberi geldi.

 

Motorine yine zam geliyor

 

Buna göre motorin fiyatlarına bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 1 lira 79 kuruşluk zam gelmesi bekleniyor. Yapılacak zam öncesi üç büyük şehirde güncel akaryakıt fiyatları şu şekilde:

 

İstanbul'da motorin litre fiyatı ortalama 20.21 liradan satılırken benzinin litresi ise ortalama 19 liradan satılıyor. Ankara'da motorinin litre fiyatı 20.31 lira. Benzinin litresi ise 19.12 liradan satılıyor. İzmir'de 20.31 TL'den motorin tatılırken, benzinin litresi ise 19.11 lira. Bu rakamlara göre üç büyük şehirde de motorin fiyatları 22 liraya ulaşıyor.

Kaynak: Editör: Editör
Yorumlar
Haber Yazılımı