Van Park AVM yeniden! İşte açılış tarihi
Haber
14 Ocak 2022 - Cuma 13:35
 
Van Park AVM yeniden! İşte açılış tarihi
Yapımı yılan hikayesine dönen, sırf açıldı demek için açılışı yapılan Van Park AVM’de yeni gelişmeler yaşanıyor. Emlakçılar Derneği Başkanı Orhan Özdek, Park AVM’de çalışmaların devam ettiğini ve yakında açılacağını müjdeledi.
VAN Haberi
Van Park AVM yeniden! İşte açılış tarihi

11 yıl önce temelleri atılan daha sonra kentte yaşanan 2 yıkıcı depremin ardından yapımına ara verilen City Van AVM (Park AVM) ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

 

Yıllarca yapımı tamamlanmadığı için alay konusu olan, üzerine şarkılar ve şiirler yazılan, çok sayıda benzetmenin yapıldığı City Van AVM, sonunda 2019 yılında hızlı bir şekilde tamamlandı ve hizmete açıldı. Çok fazla konuşulması ve gündem yaratması nedeniyle “açtık” denilerek açılışı yapılan ve City Van AVM, yapılan yarışma sonrası ismi de Park AVM olarak değiştirildi. Açıldığı günden bugüne kadar birçok firmaya ev sahipliği yapan Park AVM geçmiş yıllardaki gibi açılsın söylemlerinden çok açıldıktan sonra yaşanan sorun ve sıkıntılarıyla gündemden bir türlü düşmedi.

 

Son olarak yönetim değişimi yapılan Park AVM için müjdeli haber geldi. Park AVM Yönetim Kurulu Üyesi ve Emlakçılar Derneği Başkanı Orhan Özdek AVM’nin yakın zamanda açılacağını açıkladı.

 


 
ÖZDEK: 4 AY İÇİNDE AÇILACAK


 
Yeni Doğu Gazetesi’ne konuşan Park AVM Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Özdek, AVM’de 156 işyerinin bulunduğunu söyledi. Özdek, “Park AVM’de 156 tane işyeri bulunuyor. Bunun yarı Van Büyükşehir Belediyesi’ne ait, diğer yarısı da şahıslara aittir. Park AVM’de sona yaklaşmış durumdayız. Tüm sorun ve sıkıntılardan kurtulmak üzereyiz. Ruhsatı ve iskanı alındı, tüm doğalgaz ve elektrik borçları ödendi. Nihai olarak son aşamada şu anda içeride tadilat işleri yapıyoruz. Yürüyen aksamlar ve mekaniklerde belli sorunlar söz konusu. Bizde bu sorunların giderilmesi noktasında belediye ile ortak/müşterek hareket edeceğiz. Bunun için bir ihaleye çıkacağız ve sonrasında da işin takibini yapacağız. 4 ay içerisinde tamamladıktan sonra şehrimize kazandıracağız.” Dedi.

 


 
“VAN HALKINA KAZANDIRMIŞ OLACAĞIZ”


 
Açıldıktan sonra yaratacağı istihdam ve kent için önemine değinen Özdek şöyle devam etti: “Burada 2 bin istihdam sağlanacak ve bunun çarpan etkisiyle birlikte 6-7 bin insan buradan ekmek yiyecek. Bunun yanı sıra 500 milyonluk bu yatırımın kentimize önemli bir katma değer kazandıracağını belirtmek isterim. Bu yatırımın şehrimize hizmet vermesi ve kazandırılmasını önemsiyoruz. Kentin ekonomisi için büyük öneme sahip olan bu yatırım bizim önemsediğimiz bir yatırım. Bunun içinde belediye ile birlikte ortak adımlar atıyoruz. Vali bey ve Genel Sekreterimiz ile çok sayıda görüşmemiz olduk. Sonuç itibariyle tadilatını tamamladıktan sonra bu güzel yatırımı Van halkına kazandırmış olacağız.”


 
MARKALARLA DOLACAK


 
“Park AVM’de markalar olacak mı?” sorusunu cevaplayan Özdek, “AVM’ler genelde markalardan ibaret oluyor. Bu durum her yerde olduğu gibi Van için de geçerli bir durum. Bunun için Park AVM’de de markaların olması için İstanbul’dan bir kiralama şirketi ile anlaşma yapıldı. Şirket Van Park AVM’yi bilinen markalar ile dolduracak. İçeride çok ciddi bir çalışma söz konusu olacak ve en önemlisi de kurumsal bir yapı ile hizmet verilecek. Kiralama şirketinin yapacağı çalışma ile 156 işyerinin tamamı kiraya verilecek. Bunun içinde giyim, yiyecek, oyun ve diğer sosyal alanlar bulunacak. İnşallah bahar ayında biz burayı tam anlamıyla bitireceğiz.” İfadelerini kullandı.

 


 
 
ÖZDEK: EN İŞLEK AVM OLACAK


 
Kat planı ve iç dizayn hakkında da bilgilerde veren Özdek şöyle devam etti: “İçerdeki dizaynımız için kat planlarımızın tamamını çıkardık. Hangi katta, hangi işletmeler bulunacak ve burada hangi markalar yer alacak hepsi hesap edilmiş ve ayarlanmış durumda. Dolayısıyla tüm katlarda markalar yer alacak ve sosyal aktiviteler ile donatılarda yer alacak şekilde bir çalışmamız var. Park AVM’den diğer AVM’lerden daha işlev bir hale getirmek için çalışıyoruz. Ki Park AVM’nin konumu da çok güzel. Van’ın en işlek caddesi üzerinde yer alıyor. Böyle bir konumda yer alması nedeniyle de çok uğrak bir yer haline gelecektir. Burası İranlıların da en fazla geleceği yer olacaktır ve insanlar burada istediklerini de bulabilecekler.”

 

YENİ DOĞU GAZETESİ: AYCAN ALTINAL

Kaynak: Editör: Editör
Yorumlar
Haber Yazılımı