WhatsApp, Instagram ve Facebook'a 7 saat sonra ulaşım
Haber
05 Ekim 2021 - Salı 09:57
 
WhatsApp, Instagram ve Facebook'a 7 saat sonra ulaşım
Sosyal paylaşım platformları WhatsApp, Instagram ve Facebook, dün akşam yaşanan sorunlar nedeniyle erişimi kesildi. Sosyal medya platformları 7 saatin sonunda yeniden erişime açıldı.
DÜNYA Haberi
WhatsApp, Instagram ve Facebook'a 7 saat sonra ulaşım

Dünyada en yaygın şekilde kullanılan sosyal medya platformlarından WhatsApp, Instagram ve Facebook çöktü. Erişimin kesilmesinin hemen ardından olay, Twitter'da gündem oldu. 3 büyük sosyal medya platformu 7 saat sonra yeniden erişime açıldı.

 

İLK AÇIKLAMA: EN KISA SÜREDE SORUNU GİDERECEĞİZ

 

İlk resmi açıklama Twitter üzerinden yapıldı.

 

Söz konusu soruna ilişkin her üç sosyal medya platformunu da çatısında barındıran Facebook'un İletişim Direktörü Andy Stone yaptığı açıklamada, "Uygulamalarımız ve ürünlerimize erişimde bir sorun olduğunun farkındayız. Mümkün olan en kısa sürede her şeyin normale dönmesi için çalışıyoruz, verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz." ifadesini kullandı. Stone, söz konusu uygulamalara hangi ülkelerde erişim sorunu yaşandığına ilişkin detay paylaşmadı.

 

ERİŞİM SORUNU GLOBAL

 

Türkiye'den duruma ilişkin ilk açıklamayı ise Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan yaptı. Twitter'da bir paylaşım yapan Sayan, "WhatsApp, Facebook ve Instagram servislerinde dünya genelinde erişim sorunu yaşanmakta olup, global kaynaklı sorundan ülkemizdeki kullanıcılar da kısmen etkilenmektedir." dedi.

 

TWITTER'DAN TİYE ALAN PAYLAŞIM

 

7 saat devam eden erişim problemi dünyanın gündemini meşgul etti. 3 platforma da giremeyen kullanıcılar, Twitter'da konuya ilişkin milyonlarca paylaşım yaptı.

 

 

Bu yoğun ilgi nedeniyle Twitter'ın resmi hesabından "hello literally everyone (kelimenin tam anlamıyla herkese merhaba)" paylaşımı yapıldı. Facebok, WhatsApp ve Instagram'ı tiye alan bu paylaşıma binlerce beğeni gelirken, söz konusu platformların hesaplarından da tweet'e cevaplar geldi.

 

 

7 SAAT SONRA ERİŞİME AÇILDI

 

Facebook, Instagram ve WhatsApp sunucularında yaklaşık 7 saattir devam eden problemin giderildiği bildirildi. Facebook sözcüsü, hizmetlerin çalışmaya başladığını ancak eski haline dönmesinin biraz daha zaman alacağını duyurdu.

Kaynak: Editör: Editör
Yorumlar
Haber Yazılımı