Eş Başkan Pervin Buldan'dan Van çıkışı
Haber
08 Haziran 2021 - Salı 14:00
 
Eş Başkan Pervin Buldan'dan Van çıkışı
HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, partisinin Meclis grup toplantısında yaptığı açıklamalarda Van'a değindi. İşte o detay...
SİYASET Haberi
Eş Başkan Pervin Buldan'dan Van çıkışı

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, partisinin Meclis grup toplantısında yaptığı açıklamada Van ile ilgili konuştu.

 

HDP’ye yönelik kapatma davası başta olmak üzere Türkiye gündemini değerlendiren ve bu doğrultuda açıklamalarda bulunan Eş Başkan Buldan, "Bu iktidarın anayasa ve hukuku rafa kaldırması bugünler içinmiş. Mafyaya sıfır soruşturma, HDP'ye kapatma. Tam da 7 Haziran'ın yıl dönümünde." İfadelerini kullandı.

 

Buldan'ın açıklamasında Van'a da değinerek şu sözleri kullandı:

 

"AKP dönemindeki filler de failler de bellidir ama hepsi kendisini köşe bucak gizlemektedir. Eninde sonunda filler ve failleri adalet önünde mutlaka bir araya getirileceklerdir. Roboski'de köylüleri katleden uçaklar Rus uçağı mıydı? Şemdinli'deki kitabevini bombalayanlar Kolombiya'dan mı geldiler? Van'da Servet Turgut'a işkence yapan helikopter İran'a mı aitti? Suruç ve Ankara Gar Katliamını yapanlar açtığınız koridordan giren IŞİD değil miydi? Suriye'ye, çetelere sağladığınız silahları bir kargo şirketi mi gönderdi? IŞİD'le petrol ticaretini siz değil deniz korsanları mı yaptı?"

Kaynak: Editör: Editör
Yorumlar
Haber Yazılımı