AK Parti, geçtiğimiz günlerde yerel seçimlerde yarışacak Van Büyükşehir belediye başkan aylarını açıklamasının ardından ilçe belediye başkan adaylarını da açıkladı. AK Parti İpekyolu ilçe başkan adaylığına Van Esnaf ve Sanatkarlar birliği Başkanını görevini yürüten ismi aday gösterdi.

İPEKYOLU BAŞKAN BERGE’YE EMANET!

AK Parti İpekyolu İlçe Başkan adayı, adı sık sık adaylık için geçen, İsa Berge oldu. Berge, Van Bakkallar ve Manavlar Esnaf Sanatkarları Odası, Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve Van Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanlığı yapıyor. Esnaf ve sanatkarların temsiliyeti konusunda ciddi bir isim haline gelen Berge Van esnafının sevdiği ve güvendiği bir isim.

İSA BERGE KİMDİR?

Van'ın Çatak İlçesi'nde 20 Aralık 1977 tarihinde doğan İsa Berge, evli ve 3 çocuk babasıdır. Kantinciler Esnaf Odası Başkanlığını yapanm Berge, halen Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği başkanlığını yürütüyor. Şehrin ekonomik ve toplumsal hayatına önemli katkılarda bulunan bir lider olarak bilinmektedir. Ilk, orta ve lise öğrenimini tamamladığı Van'da, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden başarıyla mezun olmuş ve ardından Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Kariyerine adım attığı yıllarda, Van Kantin İşletmecileri Derneği Başkanlığı gibi önemli görevlerde yer alarak sivil toplumun güçlenmesine katkı sağlamıştır. 2005 yılında Van Kantin İşletmecileri Derneği Başkanlığı'na seçilen Berge, bu dönemde sektördeki deneyim ve birikimini artırmıştır. 2010 yılında Van Bakkallar ve Manavlar Odası Başkanlığı'na seçilen İsa Berge, şehirdeki küçük esnafın temsilcisi olarak önemli sorumluluklar üstlenmiş ve sektörün gelişimine liderlik etmiştir.

Başkanlık görevini başarıyla sürdüren Berge, 2018 yılında Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (VAN ESOB) Başkanlığı'na seçilmiş ve bu görevini halen sürdürmektedir. Van'ın ekonomik ve ticaret alanındaki gelişimine katkıda bulunan İsa Berge, 2016 yılında düzenlenen "Van'ın Enleri" yarışmasında En Başarılı Meslek Odası Başkanı olarak seçilmiştir. Bu ödül, Berge'nin sadece kendi sektöründe değil, aynı zamanda geniş bir perspektifle sivil toplum liderliği alanındaki etkisini de göstermektedir. Evli ve dört çocuk babası olan Sayın Başkan, sadece iş dünyasındaki liderliği ile değil, aynı zamanda ailesine karşı sorumluluk duygusuyla da bilinmektedir. Ortaya koyduğu liderlik nitelikleri ve topluma sağladığı katkılarla İsa Berge, Van şehrinin sevilen ve saygı gören isimlerinden biri olmuştur.

Editör: Editör Editör