GÜNCEL VAN - Eğitime verdiği önem ile ön plana çıkan Van Valisi Ozan Balcı, geldiği günden bu yana eğitim alanında bir çok yeniliğe imza attı.

Özellikle Kitap Van Projesi ile akıllarda yer edinen ve okumanın önemini bir kez daha gösteren Vali Balcı'nın bir diğer önemli projesi de Anaokulu Projesi. Kentteki anaokulu sayısının az olduğuna işaret eden Balcı, 111 Anaokulu'nun yapılması için kolları sıvadı.

Yapım çalışmalarının devam ettiği Van'da bazı anaokulları tamamlanarak eğitime başladı. Vali Balcı o okullardan bir tanesi olan Edremit İlçesindeki 8 derslikli Bilge Çocuk Anaokulunda incelemelerde bulundu.

Öğretmen ve öğrenciler tarafından karşılanan Balcı; oyun parkı, trafik eğitim parkı, sinema ve konferans salonu, yemekhane ile spor alanlarının bulunduğu anaokulunda sınıfları dolaşarak minik öğrencilere kitap hediye etti.

Anaokulunun çocukların eğitimine büyük katkı sağladığını belirten Ozan Balcı şöyle konuştu:

İlimize 111 yeni bağımsız anaokulu yapıyoruz. Toplam 577 derslikten oluşan anaokullarımız tüm detayları düşünülerek yapıldı. Çalışmaların hızla sürdüğü okullarımız tamamlandığında ilimizde anaokulu sorunu kalmayacak.

Ziyarete; Vali Yardımcısı Adem Balkanlıoğlu, Edremit Kaymakamı Yücel Erdem, İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın ve İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Nurettin Aras katıldı.

Editör: Editör Editör