VAN GÜNCEL / ÖZEL HABER - Van şehri kara, hava ve denizyolu ulaşımında ciddi sorunlar karşı karşıya kalmış durumda. 3 ulaşım alanında da yaşanan sorunlar bir türlü çözülmüyor.

Kara, hava ve denizyolu ulaşımı olan nadir kentlerden bir tanesi olan Van, Türkiye'nin en doğusunda yer alan önemli kentlerden bir tanesi. Coğrafyası, tarihi, doğası, turistik alanları ile tam bir cazibe merkezi olan Van, yatırım alanında ne yazık ki istenilen seviyede değil.

Özellikle ulaşım alanında yaşanan sorunlar nedeniyle sürekli olarak gündemde olan ve konuşulan Van'ın en büyük ulaşım sorunu havayolu ulaşımı. Uçak sayısının yetersizliği nedeniyle ne Van'dan insanlar gidebiliyor ne de Van'a gelmek isteyenler gelebiliyor. Karayolu'nda çevre yolu yılan hikayesine dönen Van'ın denizyolu ulaşımı da ne yazık ki kesik durumda.

D75C0369 B61E 40Bb 873B Fa0558E7C54A

Yaşanan sorunlarla ilgili resmi X hesabından bir paylaşım yapan Van Ticaret ve Sanayi Odası (Van TSO) ile Van Ticaret Borsası (Van TB) eski başkanlarından İş İnsanı Feridun Irak; siyasilere, yetkililere, meslek kuruluşları ve STK'lara sitem etti.

İşte Irak'ın o paylaşımı;

Editör: Editör Editör