Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi'nde hasta yakınlarının saldırısına uğrayarak darp edilen doktorun gördüğü şiddet gündem oldu.

Darp edilen ve yoğun bakıma kaldırılan doktorun tedavisi sürerken gündeme bomba gibi düşen olayla ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da açıklama yaptı.

 Ortopedi Asistanı Dr. Halil İbrahim Ulusal'ın darp edilmesine tepki gösteren Bakan Koca, olayla ilgili şu ifadelere yer verdi;

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezinde yaşanan şiddet olayında bir hekim arkadaşımız yaralandı. Olay, acil serviste bir hastaya müdahale edilirken, hasta ile bir hasta yakınının tıbbi bir konuda hekimden daha fazlasını biliyormuşçasına tavır almasıyla başlayıp, şiddete dönüştü. Bir uzmana saygısızlık, hekime şiddet asla bağışlanamaz. Şu an, hukuken “zanlı” sıfatını taşıyan iki kişi gözaltına alınmıştır. İfadeleri alındıktan sonra tutuklama talebiyle savcılığa sevk edilmelerini bekliyoruz. Sağlık camiası adına hekim arkadaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyorum.

Editör: Editör Editör