31 Mart 2024’te yapılacak olan yerel seçim öncesinde AK Parti İpekyolu Belediye Başkan Adayı İsa Berge, STK, esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelerek gönüllere dokunuyor.

AK Parti İpekyolu Belediye Başkan Adayı İsa Berge, mahalle ziyaretleri kapsamında vatandaşlarla bir araya gelerek, saha çalışmalarını hız verdi. Van’ın her bir metrekaresini dolaşarak çalmadık kapı, sıkmadık el, dokunmadık gönül bırakmayan Berge, yaptığı ziyaretlerde 7’den 77’ye her bir hemşerisinin istek, öneri ve taleplerini dinliyor.

"KENTİN TÜM SORUNLARINA BİLEN BİRİYİM"

Halk buluşmalarına ağırlık veren Berge, "Bu şehrin gerçek sahipleri bizleriz’ belediye yönetmenin zor bir iş olmadığının farkındayım. Bu kentin tüm sorunlarını biliyor ve çözüm önerilerimle alandayım. Ben yönetim gücünü kendimde görmemiş olsaydım asla aday olmazdım. Ortak akılla bu şehri yönetmek çok kolaydır. Devletin bütün imkânları var, hükümet her türlü imkânı sağlamaya hazır. Gençlerimiz ve yaşlılarımız ne istiyor?

424686248 3634102363572394 71412090620591637 N

Hepsini biliyoruz. 50 mahallemiz var ve her gün bir mahallenin sorunlarını sıkıntı talep görüş ve önerlerini masaya yatırıyoruz. 50-60 yıldır bu kentte yaşıyor nefes alıyoruz. Bu kentin katmerleşmiş tüm sorunlarına vakıfım yanı memleket sorunları hepimizin sorunu. Herkes elini taşın altına koyup en iyi adayı seçip bu kenti daha iyi yerlere getirmesi gerekmektedir. Bu vebal hepimizin." Dedi.

4

KUŞAN: BUGÜNE KADAR 76 BİN HANEYİ ZİYARET ETTİK

İpekyolu İlçe Başkanı Kuşan ise şunları söyledi:

"Tüm teşkilatla geceli gündüzlü sahadayız. İpekyolu’na bağlı tüm mahalleleri sokak, sokak, kapı kapı dolaştık. Ev ziyaretlerinde bulunduk. Göreve geldiğimiz günden bu yana 76 bin 300 haneyi ziyaret ettik. 4-5 ekiple bu çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sabah saat 10’da çalışmalarımıza başlıyoruz öğleden sonra saat 15:00’da tamamlıyoruz.  Her mahallemize 5-6 günümüzü ayırdık. Arkadaşlarımızla birlikte vatandaşlarımızın sorunlarını dinleyip çözümü konusunda gayret sarf ediyoruz. Vatandaşlarla kurumlar arasında köprü görevi oluşturuyoruz. Halkımızın sorunlarını dinledikten sonra kurumlara iletiyoruz. Birkaç gün sonra sorunlarının çözülüp çözülmediğini öğrenmek için vatandaşlarımızı arıyoruz. Sağ olsun kurum amirlerimiz vatandaşlarımızın her türlü sorununu çözüyor. Kendilerine de teşekkür ederim."

6

Editör: Editör Editör