Ak Parti’nin kabinedeki değişimi, ardından oluşturduğu A Takımı ve teşkilatlardaki değişimi büyük yankı uyandırırken, Van da bu değişimlerden pay aldı. İl ve merkez ilçe teşkilatlarındaki atamalar büyük ses getirirken bu anlamdaki en önemli atamalardan birisi İpekyolu’nda oldu.

Ak Parti’nin İpekyolu kurucu başkanı ve İpekyolu’nda şu ana kadarki en büyük oyu alan isim olan Yavuz Kuşan’ın ikinci başkanlık dönemi bu kapsamda önemli bir mesaj olarak algılandı. Mart 2024’teki önemli seçim öncesi teşkilatı ile çalışmalarını sürdüren Kuşan, adaylık sürecinin devam ettiği şu günlerde kentteki gazetecilerle bir araya geldi. Seçimle ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulunan Kuşan, İpekyolu’nu kazanacaklarını ifade etti.

 EN ÇOK KONUŞULAN İLÇE İPEKYOLU 

Mart 2024’te yapılacak olan seçime aylar kala Türkiye genelinde seçim hazırlıkları başladı. Aday adaylık başvurularının başladığı AK Parti’de de seçim heyecanı tüm hızıyla devam ediyor. Seçim hazırlıklarının başladığı Van’da da AK Parti’nin çalışmaları sürüyor. Aday adaylık başvurularının başlamasıyla birlikte Van’da birçok isim aday adaylığı açıklarken, kentte bu anlamda çok sayıda kişinin de adı geçiyor. Van’ın en büyük ilçesi olan İpekyolu’nda da seçim heyecanı yaşanırken, AK Parti’nin kazanmak için en çok emek verdiği ilçelerin başında İpekyolu geliyor. AK Parti İpekyolu İlçe Başkanı Yavuz Kuşan’ın yıllar sonra yeniden ilçe başkanlığına atanmasından sonra teşkilata adeta yeni bir heyecan geldi. Geçtiğimiz günlerde yeni yönetim kadrosu belli olan AK Parti İpekyolu İlçe Başkanlığı bu defa da kentteki gazetecilerle bir araya gelerek hem yaptıkları çalışmalar hem de seçim hazırlıklarıyla ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

 KUŞAN: KENTİN SORUNLARINI DA YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ 

Kuşan, halkın sorunlarıyla yakından ilgilendiklerini belirterek, "Bizlere karşı bir beklenti vardı. Biz de teşkilatlarımızla birlikte bu beklentiyi en güzel şekilde Van’a, İpekyolu’na kazandıracağız. Kırsal mahallelerden başlayarak bütün mahalle muhtarlarını gezdik. Bu mahalle muhtarlarımıza gittiğimizde büyük dert ve sıkıntıları vardı. Yapılması gerekip de hiç yapılmayan işler vardı. Biz hepsiyle görüşüp tek tek bunların notunu aldık. 50 muhtarı gezip notları aldıktan sonra sayın valimizle beraber bir toplantı düzenledik. Bu toplantıda her muhtarın söylediği sıkıntıları neyse Vali Bey’e ilettik. Bu sıkıntıları dinlediğimizde üzülüyorduk çünkü bu sıkıntılar 20-30 yıl önce bitmesi gereken sıkıntılar iken hala çözülmemesi bizi üzdü. Vali bey sorunlarla ilgileniyor." diye konuştu.

 "İPEKYOLU’NU KAZANDIĞIMIZI MÜJDELEMEK İSTİYORUM" 

Çalışmalarından söz eden Kuşan, İpekyolu ilçesini AK Parti’nin kazanacağını aktararak şunları söyledi:

"Van’daki bütün taziyelere ve düğün davetlerine katılım sağlamaya çalışıyoruz. Gençlerimize kaynak kitap desteğinde bulunduk. Mahalle başkanlığı ofisini açtık. Amacımız İpekyolu ilçesindeki bütün mahallelere mutlaka bir temsilcilik açmak ve orada sorunların dinlenmesi. İnşallah bu konuda da muvaffak oluruz. STK’ları da ihmal etmiyoruz, onları da ziyaret ediyoruz. Onlar da bize Van’ın sıkıntılarını dile getiriyorlar. Hepimiz aynı sıkıntıları yaşıyoruz. İpekyolu Belediye Başkanlığını kazandığımızda bu sorunların çözüleceğine de inanıyorum. Bu konuda da yüreğimde büyük bir coşku var. Bu hissiyatı 10 yıl önce de yaşamıştım. Şimdi yine aynı hissiyatı yaşıyorum. Çünkü inanıyorum ve bu inanç beni sokağa atıyor, halkın içerisine atıyor. Kazanacağımıza inanıyorum. Her yerde söylüyorum; İpekyolu Belediyesi’ni kazandığımızı burada da müjdelemek istiyorum."

 KUŞAN: ÜÇÜNCÜ İSİMLERİN KAZANMASI LAZIM 

Kuşan, atanan ve sivil kayyımlara karşı olduğunu dile getirerek, "Van’da eksikler çok fazla kaldı. Kayyımlar biraz daha farklı sivil biraz daha farklıdır. Kayyımların devlet memuru anlayışı vardır. Köy bilmezler, mahalle bilmezler. Bir sivile ulaşamadığınız zaman akrabasına ulaşırsınız, kapısına dayanırsınız. Bu yüzden önemlidir. Kayyımların mutlaka eksikleri oluyor. Dolayısıyla başka partiden seçilenler olduğu zaman onlar da sorun ve sıkıntı oluyor. Bu yüzden ikisine de hayır diyorum. Üçüncü bir isim olmalı. Yani tekrar iktidara yakın olan bir isim. Burada canla başla hizmet etmesi. Bunun daha doğru olacağına inanıyorum. İnşallah bu sefer bu üçüncü ismin kazanacağını umut ediyorum." Dedi.

 "GÖNÜLLERE DOKUNMAYI BİLECEĞİZ" 

Gönüllere dokunmayı bileceğiz diyen Kuşan konuşmasını şöyle sürdürdü:

Sıkıntıların olmadığını söylemek kendi kendimizi kandırmaktır. Kazanmanın yolu da gönüllere dokunmaktır. Gönüllere dokunmayı bileceğiz. Biz bugüne kadar kaybetmişsek sorunları görmemezlikten geldiğimiz içindir. Sorunların olduğunu söyleyeceğiz. Bir bedel ödenmesi gerekiyorsa doğru konuştuğum için o bedeli ödeyeceğim. Ben doğru baktığımdan dolayı, doğru aktardığımdan dolayı verecek bedelim varsa geri çekilmem. Lafı eğip bükmeyi de hiç sevmiyorum. Dolayısıyla burası benim memleketimdir, içinde bulunmuş olduğum ilçe benim ilçemdir. Bu ilçenin en iyi yere gelmesi için eleştirmem gereken kayyımsa eleştireceğim, vali ise eleştireceğim, vekilse eleştireceğim. Ta ki doğruyu bulana kadar.

Editör: Editör Editör