Türkiye'nin en önemli ailelerinden ve markalarından olan Dedeman, Van Gölü sahilinde muhteşem bir otel hizmete açtı. Dede Ailesinin girişimleriyle hizmete açılan Dedeman Otel içöin görkemli bir açılış töreni gerçekleştirildi.

Otelde düzenlenen programda konuşan Dedeman Hotels & Resorts International Yönetim Kurulu Başkanı Banu Dedeman, yüzünü geleceğe dönen bir Türk markası olarak ülkenin dört bir tarafında yatırım yapmaya devam ettiklerini söyledi.

Büyüme yolcuğuna emin adımlarla devam edeceklerini belirten Dedeman şunları söyledi:

Türkiye'nin 81 ilinde, Balkanlar ve Ortadoğu dahil farklı kıta ve ülkelerde Dedeman bayrağını dalgalandırmak en büyük arzumuz. Bu marka altında farklı konseptler sunan zincirimizi büyütmeye devam ediyoruz. Bulunduğumuz şehirleri uluslararası düzeyde tanıtmak ve bölge ekonomisine, istihdamına katkı sağlamak en önemli misyonumuz.

Yerli ve yabancı turistlerin en uğrak yerlerinden biri olan Van'ın çok daha büyük bir potansiyelinin olduğuna inandıklarını ifade eden Dedeman,

Van'ın uluslararası arenadaki tanıtımına destek olmak istiyoruz. Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz otelimizle birlikte hizmete açık 24, sözleşmesi imzalanmış 14, imza aşamasında olan 15 olmak üzere 53 otelle 7 bin yatak kapasitesine ulaşacağımızı büyük bir mutlulukla sizlerle paylaşmak istiyorum. Van'ın Bodrum'u olarak nitelendirilen Edremit ilçesinde Van Gölü'nün hemen kenarında yer alan otelimiz 12 bin metrekarelik bir alan üzerinde mavi ve yeşilin buluştuğu bir ortamda tatil köyü konsepti ve yatay dizayn edilmiş mimarisiyle dikkat çekiyor. 157 yatak kapasiteli olacak.

dedi.

AK Parti Van milletvekili Burhan Kayatürk ise şunları söyledi: "Van, her mevsim turist ağırlayabilecek potansiyelde. İran ve Irak çok yakın. Burası Avrupa ve Asya'nın kesiştiği bir noktada. Turizm potansiyeli çok yüksek. Bu anlamda yapılan bu yatırımı çok değerli buluyorum. Gelecek yıllarda buranın çok değerli bir turizm kenti olacağını düşünüyorum."

Edremit Belediye Başkanı İsmail Say da Van'ın tarihi ve doğal güzelliklerini koruyarak modern dünyanın merkezlerinden biri haline getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi. Kamu yatırımlarıyla birlikte özel yatırımlara önem verdiğini bildiren Say, Edremit'te istihdam sağlayacak herkesin yanında olduklarını vurguladı.

Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva da Van'ın dünyanın en güzel şehirlerinden biri olduğunu söyledi. Başkan Takva 3 konuya değinerek şunları ifade etti:

Birincisi; Bilindiği üzere kadim zamanlarda 3 şehir tanımlanır. Truva, Hattuşa ve Tuşba. İşte bugün Urartuların başkenti Tuşba'dasınız. Van sadece 3 harf ile tanımlanacak ve anılacak bir şehir değil. Van, kadim zamanlardan bu yana insanların yaşam alanı olarak seçtiği bir şehirdir.

İkincisi: Kutsal kitaplardan Tevrat, Nuh Tufanı'ndan sonra ikinci yaşamın Ağrı'da başladığına işaret eder. Kutsal kitabımız Kur'an-ı Kerim'de ise Cudi Dağını işaret eder. Ölçekli bir haritadan bu 2 dağın arasına baktığımızda Van Gölü Havzası'nı görebiliyoruz. Bu coğrafya bu kadar kadim bir geçmişe sahiptir. Bu yüzden biz de tüm dünyaya "Van Gölü'nde yüzmeden, bu coğrafyayı görmeden ölmeyin" diyoruz.

Üçüncüsü: 2015 yılından bu yana Van TSO olarak İran turizmi için büyük bir başarıya imza attık. 2015'ten itibaren Türkiye'nin en büyük alışveriş festivalini İlimizde düzenliyoruz. Geldiğimiz noktada; bu yıl sadece 1 milyon İranlı turisti şehrimizde ağırlamayı hedefliyor ve bu kapsamda çalışmalarımızı yürütüyoruz. Aynı performans ve enerjiyle Irak pazarı içinde girişimlerimiz devam ediyor.

İşte bu 3 konuyu göz önünde bulundurduğumuzda ve ele aldığımızda, bugün Dedeman Otelin Van'da olduğunu görebiliyoruz. Dedeman ve Dede Ailesine güzel yatırımı ilimizde hayata geçirdikleri için teşekkür ediyoruz.

Editör: Velat Altınal