Van'da 17 Mart pazar günü gerçekleştirilecek Nevroz kutlamaları için yapılan hazırlıklar devam ediyor. Tertip Komitesi, Nevroz’un Van Kalesi'nde kutlayacağını açıklarken DEM Parti Van İl Örgütü, Belediye Eşbaşkan adaylarıyla birlikte kentin önemli noktalarında Nevroz çağrısı yaptı.

Van Milletvekili Gülcan Kaçmaz Sağyiğit, Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Neslihan Şedal ve beraberindeki partililer kentin en işlek noktalarında broşür dağıtarak vatandaşları Nevroz’a davet etti. Esnaf ziyaretinde halkla sohbet eden partililer, Nevroz’un önemine dikkat çekti.

ŞEDAL’DAN ÇAĞRIDA BULUNDU

Şedal ve Sağyiğit kalabalık bir grupla birlikte Adalet Nöbetindeki Barış Annelerini ziyaret etti. Daha sonra Nevroz için çağrı yapan Büyükşehir Eşbaşkan adayı  Neslihan Şedal şunları söyledi: "Gençlerimiz, kadınlarımız demokratik bir yaşam için Nevroz ateşini beraber yakalım."

ZEYDAN: ÖZGÜRLÜK ATEŞİNİ BİRLİKTE YAKALIM

Büyükşehir Eşbaşkan adayı Abdullah Zeydan ise yaptığı çağrıda; "Değerli halkımız dönem özgürlük dönemidir. Bu Nevroz’da özgürlük ateşini birlikte yakacağız. Pazar günü Nevroz kutlamasına tüm değerli halkımız davetlidir." İfadelerini kullandı.

Editör: Editör Editör