Büyükşehir Belediyesinin fotoğraf meraklıları için başlatmış olduğu ücretsiz Dijital ve Doğa Fotoğrafçılığı Kursu devam ediyor.

Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından Hacıbekir Kültür Merkezinde açılan kursta katılımcılara Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü usta öğreticileri tarafından temel fotoğrafçılık bilgisi, fotoğraf çekim teknikleri, ekipman bilgisi veriliyor. Kurslara katılan fotoğraf tutkunları için haftanın 5 günü Hacıbekir Kültür Merkezinde teorik 2 günü ise uygulamalı olarak dışarıda eğitim veriliyor.

Her hafta doğal ve tarihi bir mekâna giden kursiyerler bu hafta sonu ise tarihi Akdamar Adasına gitti. Adaya giden kursiyerler karlar içinde kalan badem ağaçlarını ve beyaza bürünmüş tarihi kiliseyi fotoğrafladı. Birbirinden güzel fotoğraflar çeken kursiyerler fotoğrafçılık konusunda deneyim kazanma fırsatı bulurken, şehrin tarihi ve doğal zenginliklerini de ölümsüzleştirdi. 

Kurslar sayesinde Van’ın birçok tarihi ve doğal güzelliğini görme fırsatını bulduğunu belirten kursiyerler Büyükşehir Belediyesine teşekkür etti.

Kurslara katılmak isteyenler 10 Şubat 2024 tarihine kadar kurs.van.bel.tr adresinden kayıt yaptırabilirler.

Editör: Editör Editör