Yeşil Sol Parti’nin Van’da yarın yapacağı final mitinginin hazırlıkları tamamlandı. HDP İl Eşbaşkanı Handan Karakoyun, mitinge katılım çağrısında bulundu.

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti), 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimleri çalışmaları kapsamında yarın Van’da  final mitingi düzenleyecek. Beşyol Meydanı’nda düzenlenecek miting saat 13.00’da başlayacak. Yeşil Sol Parti geçmiş seçimlerde olduğunu gelenği bozmayarak final mitingini yine Van'da yapacak.

Mitinge; Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Kürdistan Komünist Partisi Genel Başkanı ve Yeşil Sol Parti Van Milletvekili adayı Sinan Çiftyürek, HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Tayip Temel, İnsan ve Özgürlük Partisi’nden (PİA) Ahmet Kaya katılacak. Sanatçılar Özlem Bağlayan ve Ali Jiyan da mitingde sahne alacak. 

MİTİNGE DAVET

Tüm Vanlıları mitinge davet eden HDP Van İl Eşbaşkanı Handan Karakoyun, tarihi bir süreçten geçtiklerini belirtti. Karakoyun şunları söyledi:

"Bizler çok uzun bir süredir, bu faşist zihniyetin en yakıcı yüzüyle karşı karşıya kaldık. Bir oy da sen kullan, bir oy da kullanmak üzere sen ikna et. Bizler bu faşizme geçit vermeyeceğiz. Faşizme dur demek için 14 Mayıs günü sandıklara gideceğiz. 14 Mayıs’tan bir gün önce yapacağımız final mitingimize tüm halkımızı davet ediyoruz. Final mitingimizin görkemli olması çok önemli ve anlamlı olacaktır. Enerjimizle ve motivemizle faşizme en büyük cevabı vereceğimize inanıyoruz. Van halkının yüz yüze kaldığı faşizmi bir kez daha seçime bir gün kala Beşyol Meydanı’nda teşhir edeceğiz. Gelin hep birlikte hem sandıklara sahip çıkalım, oyumuzu kullanalım, hem de büyük tarihi final mitingimizle cevap verelim."

Editör: Velat Altınal