Saadet ve Gelecek Partisi tarafından ortak aday olarak Van Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için seçilen Özay İlhan sosyal medya hesabından 10 maddelik seçim prensiplerini açıkladı.

İşte 10 maddelik o prensipler;

  1. Hırsızlık, yolsuzluk ve rüşveti önleyeceğiz. Belediyelerimizin kapısına "RÜŞVET ALAN DA VEREN DE MEL'UNDUR" tabelası asacağız. Belediyelerimiz sürekli denetime açık olacak.
  2. Meclis toplantıları canlı yayınlanacak ihaleler canlı yayında yapılacak.
  3. Belediyelerin tüm hesapları internet sitemizden görülebilecek. İller Bankasından gelen para her ay açıklanacak gelir gider tablosu paylaşılacak.
  4. İşe alımlarda liyakat esas olacak. Sınavsız işe alım olmayacak. KPSS esas alınacak. Çalışanlarımızın en az %3'ü engelli olacak.
  5. Makam odamızın kapısı sürekli açık olacak. Makam aracımız olmayacak. Makam şoförümüz olmayacak. Korumamız olmayacak.
  6. Ulaşılabilir Belediye Başkanı olacağız. 24 saat vatandaşlarımız, Başkanlarımıza ve Belediyemize ulaşabilecek. Herkesin derdine koşan başkanlar olacağız.
  7. Belediye Başkanlarımızla 3 ayda bir biraraya gelinecek, eğitim seminerleriyle desteklenecek.
  8. Van Büyükşehir ve İlçe Belediyelerimiz de kent konseyleri olacak. Mahallelerimiz de mahalle sakinleriyle periyodik olarak toplantı yapılacak sorunlar yerinde tespit edilip çözülecek.
  9. İstihdam önceliğimiz olacak iş alanları ve iş imkanları arttıralacak. İşsizliğin ortadan kaldırılması için seferber olunacak.
  10. Sosyal belediyecilik önceliğimiz olacak
Editör: Editör Editör