GÜNCEL VAN - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Van mitinginde konuştu.

14 Mayıs seçimlerine sayılı günler kala parti liderlerinin Van mitingleri devam ediyor. Bugün miting için Van'da olan Kemal Kılıçdaroğlu'nun ardından mevcut Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'da 5 Mayıs Cuma günü Van'da olacak. Beşyol meydanında Vanlılarla buluşan Kemal Kılıçdaroğlu, miting alanına gitmeden önce büyük kalabalık tarafından karşılandı. Ardından alan ulaşan Kılıçdaroğlu burada da on binlere hitap etti. Kılıçdaroğlu'yla birlikte İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'da Van'daydı.

Kılıçdaroğlu konuşmasına, "Van bu bölgenin kilit taşlarından biri. Dünyanın her tarafından insan Van'a gelmeli. Bütün bu ovalar, bereketli ovalara dönüşecek. Ben Vanlılara hizmet edeceğim" ifadeleriyle başladı.

İşte Kılıçdaroğlu'nun Van konuşması:

"Dünya kadar sorun var. Ne kadar sorununuzun olduğunu biliyorum. Bu ülkeye barışı, huzuru getireceğim. Bu ülkede kimse ötekileştirilmeyecek. Demokrasinin ayaklar altına alındığını biliyorum. Bütün bunları çözeceğim. Yeter artık. Memleketimizde huzurla yaşamak istiyoruz. Bu güzel ülkede, Van Denizinde beraber olacağız. Belediyeden 306 kişi var. Hepsi görevine geri dönecek. Beşli çeteler malı alıp yurt dışına götürdüler. Sizden çalınan parayı bu ülkeye getireceğim. Onlar saraylara güveniyorum. Ben size, milletime güveniyorum. Taşeron işçileri kadroya alacağız. 100 bin ogretmen ataması yapacağız. KPSS'den yüksek alıp atanamayanlar var. Sözlüyü kaldıracağım. Bu kardeşiniz ülkeye adalet getirecek. Van bu bölgenin kilit taşlarından biri. Dünyanın her tarafından insan Van'a gelmeli. Bütün bu ovalar, bereketli ovalara dönüşecek. Ben Vanlılara hizmet edeceğim."

 Ekrem İmamoğlu ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşmalarını izlemek için; 

Editör: Haber Merkezi