GÜNCEL VAN - Van Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan "Kitap Van Projesi" devam ediyor.

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı, Kitap Van Projesi kapsamında alınan kitapları inceleyerek, kitap komisyonu üyeleri ile bir araya geldi.

Vali Yardımcısı Adem Balkanlıoğlu'ndan projeyle ilgili son bilgileri alan Vali Balcı Kitap Van Projesinin başarılı bir şekilde yürütüldüğünü ve 2 milyon kitap ile Van’ın kitabın yeni başkenti olduğunu söyledi.

Vali Ozan Balcı şunları söyledi:

Projemizin amacı çocuklarımızı güzel kitaplarla buluşturmak. Anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde Türkiye'nin en zengin kütüphanelerini oluşturduk. Türkiye'nin güzide kurumu PTT ile anlaşmamızı yaptık. Öğrencilerimiz kitapvan.gov.tr sistemine kayıt yapıp kitap talep ediyorlar. Öğretmenlerimizin paketlediği birbirinden güzel kitapları PTT memurlarımız çocuklarımızın evlerine kadar ulaştırıyor.

Proje kapsamında dağıtılan kitap sayısını da paylaşan Balcı, "Projemizin başından bu yana 93 bin kitap 40 bin öğrencimize PTT aracılığıyla ulaştırıldı. Projeden daha çok öğrencimizin faydalanmasını istiyorum. Her gün yüzlerce kitap adreslere gönderiliyor. Kitaba dost, çocukları, öğrencileri seven bir Vali olarak çocukların güzel kitaplarla buluşmasından büyük mutluluk duyuyorum. Velilerimiz de çocuklarına buradan kitap siparişi versinler." Dedi.

Editör: Editör Editör