GÜNCEL VAN / ÖZEL HABER - Van'ın önemli kurumlarının başında gelen Karayolları Bölge Müdürlüğü, uzun yıllardır hizmetlerinin yanı sıra yapmadığı çalışmalar ile gündeme geliyor.

2014 yılında büyükşehir statüsüne kavuşan Van; ne yazık ki yol, kavşak ve özellikle orta refüj bakımsızlığı ile ön plana çıkıyor. Vanlıların uzun yıllardır talebi olan Karayolları Kavşağı, Otogar Kavşağı ve Havalimanı Kavşağı bir türlü hayata geçmezken, aksine yol bakım çalışmaları da ne yazık ki sürekli olarak aksıyor ve gözardı ediliyor.

Karayolları Bölge Müdürülüğü'nün bu alandaki rahatlığı vatandaşı ve Van'da yaşayan tüm kesimleri çileden çıkarmış durumda. Karayolları'nın özellikle Tuşba İlçesinde sorumlu olduğu alanlarda yapmadığı çalışmalar tepkilere neden oldu.

Şehrivan Gazetesi tarafından gündeme getirilen sorunla ilgili bir tepki de Van Ticaret ve Sanayi Odası (Van TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva'dan geldi. Başkan Takva resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "İhaleci, rantçı kurum" ifadelerini kullandı.

İşte o paylaşım;

Editör: Editör Editör