Türkiye, 04.17'de büyük bir depremle sarsıldı.

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen 7.4 büyüklüğündeki deprem, Mısır, Lübnan, Suriye ve Irak'ta da güçlü bir şekilde hissedildi.

Suriye'de de etkili olan depremde 42 kişi hayatını kaybetti

Bölgedeki gazetecilerden ve sarsıntıya tanık olanlardan alınan bilgilere göre, Mısır'ın başkenti Kahire ve çevresinde hissedilen deprem, yaklaşık 30 saniye kadar sürerken halk arasında büyük endişe yarattı. Lübnan'ın başkenti Beyrut başta olmak üzere, ülkenin tümünde hissedilen depremden dolayı evlerinden çıkan birçok kişi geceyi arabalarında geçirdi.

Suriye'de de etkili olan depremde 42 kişi hayatını kaybetti

Irak'ın başkenti Bağdat ve Diyala'da da hissedilen deprem sebebiyle insanlar can güvenliği endişesiyle evlerinden çıktı. Deprem güçlü bir şekilde Suriye'nin başkenti Şam'da, Lazkiye'de Halep'te ve ülkenin kuzeyindeki birçok bölgede hissedildi.

Suriye'de de etkili olan depremde 42 kişi hayatını kaybetti

100 kişi hayatını kaybetti

Deprem sebebiyle resmi bir açıklama henüz yapılmazken, sosyal medya üzerinden Suriye'nin kuzeyindeki bazı bölgelerde, evlerin yıkıldığına ilişkin paylaşımlar yapılıyor. Suriye sınırının güneyinde, Halep, Hama ve Lazkiye'de meydana gelen depremde ilk belirlemelere göre 100 kişi öldü, yüzlerce kişi yaralandı.

Editör: Haber Merkezi