Yeni yasak kararı hakkında duyuru yapıldı. Bu duyuru İl Valiliği tarafından yapıldı.

Valilik tarafından yapılan duyuruda 4 ay boyunca ormanlık alanlara girişlerin yasaklandığı bildirildi. Söz konusu yasağın 4 ay süreceği belirtildi ve yasağın yarından itibaren başlayacğaı ifade edildi.

4 AY BOYUNCA YASAKLANDI

Kırklareli’nde yasak kararı alındığı belirtilerek Kırklareli Valiliği tarafından açıklama yapıldığı ifade edildi. Valilikten yapılan açıklamada, kent genelinde ormanlık alanlara girişlerin 4 ay boyunca yasaklandığı belirtildi.

Yapılan açıklamada ormanlık alanlara girişlerin 10 Haziran ile 30 Eylül tarihlerinde yasaklandığı ifade edildi ve orman üretiminde çalışanlar, tarım, hayvancılık ve arıcılık gibi zirai faaliyetlerde bulunanların yasaktan muaf oldukları aktarıldı.

YAPILAN DUYURU 

Valilik tarafından yapılan duyurunun devamında "Ormanlara yakın tesisler ile sanayi kuruluşları, muhtemel yangınlara karşı gerekli önlemleri alacaktır. İl sınırları içerisinde tüm ormanlık sahalara yetkililerden başkasının girmesi yasaklanmıştır." ifadeleri kullanıldı ve şöyle devam edildi:

Ruhsatlı ve kontrollü girilenler hariç, orman çevresinde ve içinden geçen yollarda, orman kenarında mola vermek ve piknik yapmak yasaktır. Vatandaşlar, yalnızca kendilerine ayrılan izinli piknik alanlarından gerekli önlemleri alarak yararlanabileceklerdir.

Editör: Editör Editör