Van Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı öncesi ve bayram süresince başlattığı kent temizliği çalışmalarının bayram sonrası da seferberlik ruhuyla devam etmesi için ilçe belediyeleriyle birlikte yoğun mesai harcıyor. 

Bayram sonrası için kentin daha temiz bir görünüme kavuşması için çalışmalarını yoğunlaştıran Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, yaşanan olumsuzluklara karşı da halka bilgilendirici uyarılar yapıyor. 

Whatsapp Image 2024 06 17 At 12.54.06Bayram öncesi tüm ekiplerle yoğun mesai harcayan belediyelerin ilgili birimleri, kentin tüm noktalarında tonlarca çöp topladı. Bayram sabahı da Belediye Eşbaşkanlarının katılımıyla ana arterlerde ve birçok sokakta temizlik çalışması yapıldı. Belediye yetkilileri, başlatılan çalışmaların bayram sonrası da tüm kent halkının katılımıyla seferberlik ruhuyla devam etmesini istiyor. 

Eşbaşkanlardan temizlik seferberliği çağrısı

Temiz bir kent için yurttaşlara da büyük sorumluluklar düştüğünü belirten Büyükşehir Belediye Eşbaşkanları Neslihan Şedal ve Abdullah Zeydan, halka yönelik seferberlik çağrısı yaptı. 

Whatsapp Image 2024 06 17 At 12.54.05 (1)Yapılan açıklamada şunlara yer verildi: 

Değerli Van halkı; bayram süreci boyunca “Temiz Kent, Temiz Toplum” kampanyası başlattık ve 7/24 esaslı çalışmaya devam ediyoruz. Sahada çalışan emekçi arkadaşlar tarafından yürütülen çalışmada, bizleri zorlayan çöplerin yoğunluğu değildi. Maalesef konteynerler boş olmasına rağmen gelişi güzel ve zamansız bırakılan çöpler çevre kirliliğine yol açmaktaydı. Tüm zorluklara rağmen hiç bir bahanenin arkasına sığınmadan hizmet üretmeye devam ediyoruz ve edeceğiz de. Ancak bu konuda halkın da güçlü desteğine ihtiyacımız var. “Temiz Kent, Temiz Toplum” kampanyası için siz değerli halkımızdan bu konuda hassasiyet ve dayanışma bekliyoruz. Sağlıklı ve huzurlu bayramlar diliyoruz.

Editör: Haber Merkezi