GÜNCEL VAN / ÖZEL HABER - Dünyanın hemen her yerine uçuşlar düzenleyen ve Türkiye'nin dünya markası olan Türk Hava Yolları'nın (THY) yeni tanıtım filmi yayınlandı.

Ünlü oyuncu Kerem Bursin'in rol aldığı tanıtım filminin belli bölümleri de Van'da çekildi. 14 Nisan'da Van'daki çekimlere katılan Bursin'in oynadığı THY'nin tanıtım filmi yayına girdi.

Türkiye'deki tarihi ve turistik alanların yer aldığı filmde Van'daki Akdamar Adası görüntüleri dikkat çekti.

​​​​​​

THY'DEN AÇIKLAMA

THY Basın Müşavirliği'nden yapılan açıklamada Türkiye'nin tanıtımı için çekilen yeni reklam filminin tüm dünyada yayına girdiği belirtildi. Oyuncu Kerem Bürsin'in rol aldığı yeni reklam filminin tüm dünyayı Türkiye'yi keşfetmeye çağırdığı aktarılırken; rol aldığı dizi ve filmleri Güney Avrupa ve Güney Amerika başta olmak üzere tüm dünyada yoğun ilgi gören Kerem Bürsin ile gerçekleştirilen reklam çalışması, izleyicilerle buluştuğu kaydedildi.

Açıklamada Kerem Bürsin'in de katıldığı TK FEST 2023 etkinliğinde konuşan THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat'ın görüşlerine de yer verildi. Bolat şu ifadeleri kullandı:

Ülkemizin dünyanın en önemli turizm noktalarından biri olduğunun bilinci ile farklı mevsimlerdeki deneyimleri, tarihi ve kültürel mirasımızı bu film ile anlatmayı hedefledik. Dünyanın en çok ülkesine uçan havayolu şirketi olarak ünlü aktörümüz Kerem Bürsin ile yurt dışında da geniş yankı bulacağına inandığımız bu iş birliğini gerçekleştirmekten çok mutluyuz.

Kerem Bürsin ise, "Reklam filminin çekimleri esnasında ülkemizin çok farklı bölgelerinde yer alan doğal ve kültürel zenginliklerine bir kez daha şahit oldum. Ülkemizin milli bayrak taşıyıcı havayolu şirketi olan Türk Hava Yolları ile bu eşsiz iş birliği vesilesiyle bir araya gelmekten gurur duyuyorum" açıklamasında bulundu. 

Türkiye'de dört farklı mevsimde yaşanan güzellikleri yansıtabilmek için filmin çekimlerinin Ağrı, Antalya, İzmir, Kars, Kayseri, Mardin, Muğla, Nevşehir, Rize, Trabzon, Van, İstanbul (Çırağan Sarayı) ve birçok tarihi noktada gerçekleştiği, bazı sahnelerin çekimlerinin ise Los Angeles'da yapıldığı vurgulandı. 

Türkiye'nin tüm bölgeleri ve birçok şehrinde yaklaşık 100 kişilik prodüksiyon ekibiyle gerçekleşen çekimler yaklaşık 1,5 ay sürdü. Özel çekim teknikleri ve malzemelerin de kullanıldığı çekimler ardından film 4 aylık bir sürede sonunda gösterime hazır hale getirildi. Yönetmenliğini Özer Feyzioğlu üstlendiği filmin müziği de Fahir Atakoğlu imzası taşıyor.

Editör: Editör Editör