GÜNCEL VAN / ÖZEL HABER - Sürekli olarak Trabzon ile karşılaştırılan Van, yeni bir tartışmayla karşı karşıya.

Daha önce Van Valisi olarak görev yapan Trabzon Büyükşehir Belediyesi Başkanı Murat Zorluoğlu, Van'da sürekli olarak gündeme getirdiği ancak hayata geçirenediği hafif raylı sistemi Trabzon'da yapıyor.

Yaklaşık 1 milyon 150 bin nüfusu bulunana Van'da her seçim döneminde konuşulan otogar, stadyum, hafif raylı sistem, sebze hali meselesi yeniden gündeme geldiği dönemde Trabzon'da hafif raylı sistem yapılması için Cumhurbaşkanlığı kararı çıktı.

KARAR ÇIKTI

Kararı resmi Twitter hesabından açıklanan Trabzon Büyükşehir Belediyesi Başkanı Murat Zorluoğlu,

"Hafif raylı sistem projemiz karara bağlanmıştır. Şimdiden hayırlı olsun. Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sn. Abdulkadir Uraloğlu’na ve Sn. Milletvekillerimize müteşekkiriz…" dedi.

Zorluoğlu'nun paylaşımını alıntılayan ve Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olmayı planlayan İş İnsanı Şemsettin Bozkurt şunları söyledi:

"Ellere var, bize yok mu :) Sayın Zorluoğlu keşke Van’da görev yaparken Van’ın hafif raylı sistemi içinde birazcık çaba gösterseydiniz! Ben size bir şey demiyorum.

Size yağcılık, yalakalık yapan Van’lılar utansın!! Siz; 1 milyon 150 bin nüfusu olan Van’a hafif raylı sistem fizibil değil deyip… 780 bin nüfusu olan Trabzon için canla başla çalışıp hafif raylı sistemi getiren adamsınız!"

Editör: Editör Editör