Türkiye tarihi bir seçimi geride bıraktı. Van İl Seçim Kurulu’nun kararıyla mazbatası Abdulahat Arvas’a verilen mazbata YSK’nın kararıyla yeniden Abdullah Zeydan’a verilmişti.

Dün itibarıyla Van adliyesine giderek mazbatasını alarak Abdullah Zeydan ve eş başkan Neslihan Şedal görevine başladı. Zeydan’ın Başkanlık koltuğuna oturmasıyla Büyükşehir Belediyesi’nin üst yönetiminde ilk görevden almalar da gerçekleşti.

4 KRİTİK İSİM GÖREVDEN ALINDI

Van Büyükşehir Belediyesindeki görevine başlayan A Takımını belirleyen Abdullah Zeydan, 4 kritik ismi görevden alarak yerlerine yeni isimleri atadı. Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterlik 31 Mart itibarıyla görev süresi dolan Ali Özvan'ın yerine Cavit Tatar getirildi. Ayrıca Genel Sekreter Yardımcıları Nihat Arpa, Fazıl Tamer, Esiner Çetin ve Ramazan Gökdemir'i görevden alınırken yerlerine ise kimlerin atanacağı merak konusu oldu.

5 BİRİMDE DE GÖREVDEN ALMALAR GERÇEKLEŞTİ

Dem Parti Van Büyükşehir Belediyesi başkanı olarak seçilen Abdullah Zeydan Genel Sekreter ve Genel Sekreter Yardımcılarının yanı sıra 5 birimde birçok isimi görevden alarak yerlerine yeni isimleri atadı. Makine İkmal Bakım ve Onarımı Dairesi Başkanı, Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı, İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı, Mali Hizmetler Daire Başkanı ve Yazı İşleri ve Kararlar Dairesi Başkanları olmak üzere 5 ismi görevden aldı.

Editör: Editör Editör