Van Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Otomotiv Grubu Meslek Komitesi Üyeleri, Van Valiliği önünde kurulan TOGG geçici deneyim merkezini ziyaret etti. Yetkililer ile görüşen üyeler deneyim merkezi ile ilgili bilgi aldı. Heyet adına konuşan Otomotiv Grubu Meslek Komite Başkanı Danyal Yıldız önemli açıklamalarda bulundu.

 YILDIZ: TALEPLERİMİZİ İLETTİK 

Van TSO'nun satın aldığı TOGG TX10 ile merkezi ziyaret ettiklerini söyleyen Otomotiv Grubu Meslek Komite Başkanı Danyal Yıldız şunları söyledi:

Malumunuz, Türkiye Otomobili Girişimi Grubu (TOGG) Üyesi 5 “babayiğit”ten biri bağlı bulunduğumuz Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)'dir. Aylık mutat düzenlenen toplantılarımızda otomotiv sektörünün yanı sıra kentimize hizmet verilecek tüm alanlarda görüşlerimizi belirtip, sorunların ve taleplerin karşılanması konusunda gerekli girişimlerde bulunuyoruz. Geçtiğimiz Mayıs ayında da milli otomobilimiz TOGG'un Deneyim Merkezi'nin Van'a kurulması için TOBB Başkanlığına ve TOGG yönetimine resmi bir yazışma ile taleplerimizi ilettik.

 "VAN OTOMOTİV ÜRETİM ÜSSÜ OLABİLİR" 

Yıldız, "Milli otomobilimizin deneyim merkezi ve servis noktası yaklaşık 30 noktada hizmet veriyor. Türkiye'nin ilk 20 büyük şehrinden biri olan Van'da da kurulmasının elzem olduğunu düşünüyoruz. Nihai gayemiz otomotiv endüstrisinin bir parçası olmaktır. Bölge şehirlerin lokomotifi olan Van'ın, genç nüfusu, enerji kaynaklarına yakınlığı, stratejik konumu itibariyle başta İran, Irak, Nahçıvan, Azerbaycan ve Türki Cumhuriyetler olmak üzere bölge ülkelerine Otomotiv Endüstrisinin üretim üssü olabilir." Dedi.

 "ÖNEMLİ SORUNLARI GÜNDEME ALIYORUZ" 

Otomotiv meslek grubunun hizmetleri ile ilgili de konuşan Yıldız şöyle konuştu:

Komite olarak, otomobil satış noktalarının/bayilerinin, ikinci el satış merkezlerinin, galeri sektörünün, sanayi sitelerinin, bakım servislerin, boya atölyelerinin, aksesuar, jant, lastik ve oto yıkama hizmetleri mağazalarının hizmet, istihdam, sorun ve beklentileri gibi konularla ilgileniyoruz. Bu bağlamda da her ay düzenli olarak toplantılar yapıyoruz. Ayrıca başta trafik sorunu, iletişim ve enerji ihtiyaçları, kent tanıtımı, kültürel etkinlikler olmak üzere otomotiv sektörü dışında da kentin önemli sorunlarını gündeme alıyoruz.

 YILDIZ: HİZMET VERMEYE DEVAM EDİYORUZ 

Tanıtım ve sorunların çözümü noktasında VAN TSO'nun kentin en büyük paydaşlarından biri olduğunu söyleyen Yıldız, tüm alanlarda sorumluluk bilinci ile hizmet vermeye devam ediyoruz.

Yıldız son olarak,

"Son olarak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı`na da iletilen Aksa Doğalgaz Hizmet şubelerinin açılması konusunda da komite olarak otomotiv grubunun raporu ve girişimi ile VAN TSO Başkanı Necdet Takva tarafından dile getirilmiş ve sonuca ulaşmak üzeredir." Şeklinde konuştu.

Editör: Editör Editör