Van'da İpekyolu Expo Fuar A.Ş. tarafından bu yıl 13'incisi düzenlenen ve 5 gün sürecek olan "Doğu Anadolu Tarım, Hayvancılık ve Gıda Fuarı" kapılarını ziyaretçilere açtı.

Her yıl yoğun ilgi gören Doğu Anadolu Tarım Hayvancılık ve Gıda Fuarı, bu yıl da ziyaretçilerini kabul etmeye başladı. Düzenlenen programla açılan fuara ilk gününden büyük ilgi görmye başladı.

Fuarın açılış kurdelası kesilmeden önce kısa bir konuşma yapan İpekyolu Expo Fuar Aş. Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Can Çelik şunları söyledi:

"Fuarımızda bu yıl 90 katılımcı ve 150’ye yakın marka bulunmakta. Bölgenin en büyük ve tek fuarıyız. Kars, Ardahan, Iğdır, Ağrı, Siirt, Bitlis bütün bu lokasyonda tek tarım fuarı olarak 13 yıldan beri bölgemizi temsil ediyoruz. Fuarımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Tüm değerli katılımcılara saygılarımı sunuyorum."

Yapılan konuşmanın ardından fuarın açılış kurdelesi katılımcılar tarafından kesildi. Katılımcılar daha sonra fuara il dışından ve ilden katılım sağlayan firmaları tek tek gezerek, fuarın verimli geçmesi dileklerinde bulundu.

Van Valiliği, Van Ticaret Borsası, Van Ticaret ve Sanayi Odası, Van Büyükşehir Belediyesi, Van İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Van Ziraat Odaları tarafından desteklenen fuarın ilk gününde ziyaretçilere, Orman Bölge Müdürlüğü tarafından temin edilen ağaç fideleri hediye edildi.

Van Expo Fuar ve Kongre Merkezinde düzenlenen açılışa; AK Parti Van Milletvekili Adayı Burhan Kayatürk, Van İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Görentaş, Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Değer, Van Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Memet Aslan, Van Ticaret Borsası Yönetimi ve Ajans Asya Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Güler ile çok sayıda davetli katıldı.

Editör: Haber Merkezi