Cumhuriyet Caddesi’nde yer alan Mavi Plazanın yanında yer alan otoparkta kurulan indirim çadırı, Vanlıları bekliyor.

Kadın/erkek giyimden ayakkabıya, halıdan makyaj malzemelerine kadar çok sayıda alternatifin bulunduğu çadırda ayrıca yöresel ürünlerde yer alıyor. 

TONOĞLU: DAHA UCUZA SATIYORUZ!

İndirim Çadırı ile ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Organizatör Musa Tonoğlu şöyle konuştu:

"İstanbul Markalar İndirim Çadırı olarak Van’dayız. Van’ın en önemli, en güzel ve en işlek caddesi olan Cumhuriyet Caddesi üzerinde yer alan Mavi Plaza’nın yanındayız. Burada bir indirim çadırı kurduk. Biz çadırı normalde İstanbul’da ve Marmara Bölgesi’nde kuruyoruz. Sizlerin de bildiği gibi halkımızın alım gücü çok fazla düştü. Bizde bu nedenle ürünlerimizi piyasaya göre daha ucuza veriyoruz. Bu şekilde hem çadırda yer alan esnafımıza can suyu oluyoruz hem de halkımıza daha uygun fiyata ürün vermiş oluyoruz."

I M G 20240323 W A0052

"TÜM HALKIMIZI ÇADIRIMIZA BEKLİYORUZ"

Tonoğlu, "Çadırımızı kurduk ve birçok ürünümüzün satışı başladı. Hava muhalefeti nedeniyle tüm ürünlerimiz henüz Van’a ulaşmadı. Pazartesi gününden itibaren çadırımız dolu dolu bir şekilde Vanlılara hizmet vereceğiz. Burada; bayan tekstilinden halıya, giyim ürünlerinden ayakkabısına, makyaj malzemesine kadar tüm ürünlere burada ulaşılabilir. Ayrıca bazı yöresel ürünleri de yine burada halkımızın hizmetine sunmuş olacağız. 21 Nisan pazar akşamına kadar burada olacağız. 9 firmamız ve hepsi de üretici olan firmalarımız burada bulunuyor. Tüm halkımızı çadırımıza bekliyoruz." Dedi. 

"2 BİN LİRAYA EV SERİYORUZ"

Çadırda halı satışı yapan esnaflardan Fuat şunları söyledi:

"Kendi üretimimiz olan halıları satıyoruz. Fiyatlarımız oldukça uygun. 4 metrekare halılarımızı 750 TL’ye satıyoruz. Halılarımızda fiyatlar piyasaya göre oldukça düşük. Metrekaresine göre değişiklik olsa da ortalama bir evi halılarını 2-3 bin lira ile serebiliyoruz."

I M G 20240323 W A0051

İHRACAT FAZLASI ÜRÜNLER SATILIYOR 

Çadırın kurulumundan sorumlu Abdullah Bey ise,

"Van’dayız. Aylık olarak Marmara Bölgesi başta olmak üzere farklı şehirlerde çadırımızı kuruyoruz. Hem insanlarımıza yardımcı olmak hem de kendi çarkımızı döndürmek adına bu işi yapıyoruz. Genelde çadırımızda ihracat fazlası ürünleri satıyoruz. Umarız Vanlılar yapacakları alışverişten memnun kalırlar." İfadelerini kullandı. 

Çadırda stant kuran diğer esnaflarda şöyle konuştu:

"Piyasaya göre yüzde 50 daha uyguna ürünlerimizi satıyoruz. Piyasada 1 ürün alabilen vatandaşlarımız çadırımızda aynı fiyata 2 ürün alabilir. Tüm Vanlıları çadırımıza ve indirimli ürünlerimizle buluşmaya bekliyoruz."

Editör: Editör Editör