Van’da, US Fuarcılık tarafından 3’üncüsü gerçekleştirilen Beauty Life Expo Van Fuarı" (Van Estetik, Güzellik, Kozmetik ve Kişisel Bakım Fuarı) kapılarını ziyaretçilerine açtı.

Expo Fuar ve Kongre Merkezinde düzenlenen fuarda yaklaşık 100 marka sergileniyor. Ücretsiz eğitimlerin de verileceği fuar 3 gün sürecek.

Açılışta konuşan US Fuar Genel Müdürü Ülker Selviler, fuarın önemine değinerek şunları söyledi:

Bu fuar için çok emek verdik. Türkiye’nin birçok kentimizden sektör temsilcilerini Van’a davet ettik. Başta İran olmak üzere komşu ülkelerde tanıtım faaliyetlerinde bulunduk. Bugün yurtdışından gelerek aramızda olanlara güzel şehir Van’da oldukları için ayrıca teşekkür ederim. Bu fuara, US Fuar olarak para kazandığımız için değil, gönül kazandığımız bir proje olarak bakıyoruz. 100’e yakın markanın ürünlerinin sergileneceği, ücretsiz eğitimlerin yer alacağı fuarda katılım sağlayan tüm sektör temsilcilerimize teşekkür ediyorum.

 Takva: Dışarıdaki katılım kıymetlidir 

Açılışta konuşan Van Ticaret ve Sanayi Odası (Van TSO) Başkanı Başkanı Necdet Takva ise, fuarların yerelde ve ulusal çapta ne kadar büyük önem arz ettiğine dikkat çekerek, "Fuarları renkli kılan şey; kentin, kendisinin çalıp kendisinin oynaması meselesi değil, dışarıdan katılımın ne kadar kıymetli ve değerli olduğudur. Kent ekonomisine ya da kentin sosyal hayatına dış katılımlarla ciddi katkılar sağlandığını görmenin mutluluğu içerisindeyim. Fuarlar ülke ve il ekonomisi için büyük önem arz ediyor." dedi.

Konuşmalar ve açılış kurdelesinin kesilmesi sonrası Van TSO Başkanı Necdet Takva, Van ESOB Başkanı İsa Berge ve Sivil Toplum Örgütü temsilcileri stantları ziyaret etti.

Editör: Velat Altınal