Van'da son dönemlerde kentin sağlık sistemine büyük ivme kazandıran Van İl Sağlık Müdürlüğü, "Hastane Hizmet Değerlendirme Toplantısı" düzenledi.

Van'ın sağlık alanındaki sorun vr sıkıntılarının masaya yatırıldığı toplantıda poliklinik sayıları ve birçok konu üzerine çalışmalar yapıldı.

Kentin sağlık sorunlarına odaklanan Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Başkanı Uzm. Dr. Sevcan Sağlam başkanlığınsa toplantı düzenledi. Birçok konuya değinen yönetim kurulu, poliklinik sayıları, endoskopi ve kolonoksopi işlem süreleri, acil servis hizmetleri tıbbi cihaz ihtiyaçları gündeme getirdi.

İl Sağlık Müdürlüğü sosyal medya hesabında yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Muhammed Tosun, Kamu Hastaneleri Başkanı Uzm. Dr. Sevcan Sağlam ve Başkan Yardımcısının Başkanlığında, SBÜ Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Remzi Sarıkaya ve Başhekim Yardımcılarının katılımıyla hastane hizmet değerlendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıda, Mhrs sayıları, poliklinik sayıları ve düzenlemeleri, görüntüleme ve raporlama gün süreleri, Endoskopi ve kolonoskopi işlem süreleri, acil servis hizmetleri, tıbbi cihaz ihtiyaçları konuları konuşuldu.

Editör: Editör Editör