GÜNCEL VAN - Vanlı iş insanı Şemsettin Bozkurt, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı için bir hayali olduğunu açıkladı. İlk olarak adaylık açıklaması olarak anlaşılan paylaşımın ardından yeni paylaşım yapan Bozkurt, bu fikrinin hayali olduğuna işaret etti.

Bozkurt ilk paylaşımında şu sözlere yer verdi:

Uzun zamandır düşünüyordum. Bugün buradan paylaşmak istedim. Olur veya olmaz. Kendi açımdan hiç problem değil. Samimiyetle söylüyorum, kendim için değil şehrim için bunu istiyorum. Tüm sorun ve sıkıntılarını çok iyi bildiğim; bilgi, birikim ve tecrübelerime güvenerek, yaşadığım şehre hizmet etmek için… Van Büyükşehir Belediye Başkanı olmak istiyorum.

Gelen yorumlar sonrası paylaşımına cevaben yeni paylaşım yapan Bozkurt, paylaşımının kendisine ait bir hayal olduğunu ifade etti.

Bozkurt açıklamasında;

"Sevgili dostlar; Bu bir adaylık duyurusu değildi. Hayalimi açıkladım. Sevinenlerle hemen çemkirmeye başlayanlar oldu. Her zaman iki kutup hayatımda olmuştur, iki tarafıda benimsiyorum. Ben mükemmelde değilim çok kötüde değilim. Günahları sevapları olan biriyim. Bu çıkış bir tepki veya inatta değil.

Süreçten ve dönemden bağımsız uzun yıllardır düşündüğüm projeler geliştirdiğim bir hayalim var. Kente ve insanlarımıza istedikleri kent profilini birlikte ortaya koyma hevesini taşıyorum. Somut koşulları denklemleri ve engelleri biliyorum. Ama bu hayal etmeye engel değil. Bir hayal sadece..." dedi 

Editör: Editör Editör