Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2024-2025 futbol sezonunda TFF 2'nci Lig Kırmızı Grup'ta mücadele edecek olan Vanspor'da, önceki hafta yapılan olağanüstü genel kurulda mevcut kulüp başkanı Feyat Kıyak, yeniden güven tazeleyerek 3'ncü kez kulüp başkanı olmuştu.

Kongre sonrası açıklamalarda bulunan Başkan Adayı Gökhan Hanoğlu ve Erol Temel, 170 milyon TL’lik bütçe ile Vanspor’u alamya hazır olduklarını ifade etmişlerdi. Bunun üzerine Kulüp Başkanı Feryat Kıyak, başkan adayları Erol Temel ve Gökhan Hanoğlu ile yaptığı görüşme sonrası sosyal medya hesabı üzerinden önemli açıklamalarda bulundu. Vanspor Başkanı Feryat Kıyak, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi.

Sevgili Vanspor Sevdalıları, kıymetli hemşehrilerim;

Bilindiği üzere iki sezondur şehrimizin değeri olan Vansporumuzun başkanlığını yapmaktayım. Zor şartlarda aldığımız kulübümüzü her iki sezonda da şampiyonluk yarışı içerisinde tuttuk. Birlikte çok güzel sevinçlerimiz ve hüzünlerimiz oldu. Detaylı açıklamayı gerektiği taktirde ilerleyen günlerde siz değerli kamuoyuna sunacağım. Şuan önceliğimiz olan Vanspor kulübüdür. Bu vesileyle gerçekleştirdiğimiz kongre süreçlerimizde net bir adayın çıkmaması ve gerekli resmi başvuruların yapılmamasından dolayı tekrardan Vansporumuza başkan olma sorumluluğu hissettim. Günahı ve sevabıyla ilk gün nasıl sahip çıktıysak bugün de kulübün menfaatleri doğrultusunda yapılacak her türlü fedakarlığa hazır olduğumu bilmenizi isterim.

Erol Temel ve Gökhan Hanoğlu hemşehrilerim ile yaptığımız istişareler sonucunda her zaman olduğu gibi bugün de kulübümüzün menfaatlerini gözetmek zorunda olduğumuz kanaatindeyiz. Bilinmesini isterim ki vaat ettikleri bu bütçe Vansporumuzun geleceği ve hedeflediği şampiyonluk açısından çok değerlidir. Böyle bir durum söz konusu iken bizlere yakışan Vansporumuzun önünde engel olmak yerine bu arkadaşlarımızın yanlarında ve tam destekçileri olmaktır.

Bu bir veda değil;

Nasıl ki başkanlık sürecimde Vansporumuzun şampiyonluğu ve marka değeri için gece gündüz demeden yol arkadaşlarımızla birlikte çaba sarfettiysek bugünden sonra da bir Vanlı kardeşiniz olarak ve Vanspor taraftarı olarak her türlü fedakarlığı yapacağımızdan şüpheniz olmasın. İki sezondur birlikte yol aldığım yönetici arkadaşlarım, değerli hocalarım, futbolcu kardeşlerim, tesis personellerimiz ve olmazsa olmazımız taraftarlarımıza sonsuz şükranlarımı sunarım."

Editör: Editör Editör