Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne 10 gün kala Yeşil Sol Parti Van'daki çalışmalarını hızlandırdı. Her gün birçok koldan çalışmalar yürüten partililer, gittikleri her yerde büyük bir coşku ile karşılanıyor. Yeşil Sol Parti adayları ve eş başkanları yaptıkları tüm ziyaretlerde Van'da 8 vekilin 8'ini de almaya hedeflediklerini açıklıyor.

Yeşil Sol Parti’nin merkez ilçeler Edremit, Tuşba ve İpekyolu başta olmak üzere Erciş, Özalp, Gürpınar, Bahçesaray, Çatak, Saray, Muradiye, Çaldıran, Başkale, Gevaş ilçelerinin tümünde çalışmaları aralıksız sürüyor. HDP, DBP, TJA, Yeşil Sol Parti il/ilçe eş başkanlar ve yöneticilerin yoğun katılım gösterdiği çalışmalara; Yeşil Sol Parti Milletvekili Adayları Gülcan Kaçmaz Sayyiğit, Gülderen Varlı, Havin Kiye, Zülküf Uçar, Sinan Çiftyürek, Mahmut Dindar ve Taylan Ertaş katılıyor.

EV EV DOLAŞILIYOR

Tüm ilçelerde sabah başlayan seçim çalışmaları akşam geç saatlere kadar devam ediyor. 4 koldan devam eden çalışmalar kapsamında; kadın toplantıları, köy ziyaretleri, esnaf ziyaretleri, düğün-taziye ziyaretleri, ev toplantıları, STK ziyaretleriyle beraber; kararsız seçmenlere ilişkin de "Genişleme Komisyonu" ev ev ziyaretleri yapılıyor. Milletvekili ve eş başkanların katıldığı geniş kapsamlı programlarla beraber aynı zamanda parti çalışanları "Çat Kapı" yöntemiyle ev ev ziyaretler gerçekleştirerek halkla bir araya gelmeyi sürdürüyor.

HALAYLARLA KARŞILANIYORLAR

Yeşil Sol Parti çalışma yürüttüğü mahalle ve köylerde seçim anons araçlarının sesi duyulur duyulmaz özellikle gençler, kadınlar, çocuklar aracın geçtiği güzergaha çıkarak partilileri halaylar ile karşılıyor. Araçlardan iner inmez mahalle, köy sakinlerinin yoğun ilgisiyle karşılaşan parti çalışanları, her defasında halkın bu yoğun ilgi ve katılımına teşekkür ederek halkı selamlıyor.

VAN'DA HEDEF: 8-0

Bir aydan fazla süredir yoğun bir tempoyla yürütülen seçim çalışmalarında, parti yöneticilerinin sahada gördüğü coşku ve katılım seçim sonucunun 8-0 olacağına işaret ettiği belirtiliyor. Dış ilçeler ve merkez mahallelerin tümünde yapılan çalışmalarda, milletvekili ve eş başkanlar yaptıkları konuşmalarda,

"Tüm ülke her anlamda yaka silktiği AKP-MHP iktidarından kurtulmak için 14 Mayıs seçimleri büyük fırsat olduğunu biliyor. Bunun içinde tüm herkesin çalışmalara destek sunması, hak ve özgürlüklerin önünü açmak için çalışması gerekmektedir." ifadelerini kullanıyor.

 ERCİŞ 

Erciş ilçesinde DBP İl Eşbaşkanı Harun Okay, Yeşil Sol Parti Milletvekili Adayı Havin Kiye, Van Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Mustafa Avcı, HDP, DBP, TJA ve Yeşil Sol Parti Erciş ilçe örgütü yöneticileri ilçede ziyaretlerde bulundu.

Parti heyeti başta Erciş Ticaret ve Sanayi Odası, Sebze Hali, Ağaç ve Demir Pazarı Başkanlığını ziyaret etti. Heyet sonrasında odalar bağlı esnafların iş yerlerine ziyaret gerçekleştirerek burada görüş alış-verişinde bulundu. Özgün Kadın Toplantısı gerçekleştirildi İlçeye bağlı Qerekis Köyü'nde Yeşil Sol Parti Milletvekili Adayı Havin Kiye ve ilçe kadın yöneticilerinin katılımıyla ‘Özgün Kadın Toplantısı’ düzenledi.

Toplantıda konuşan Milletvekili Adayı Havin Kiye şunları söyledi: "14 Mayıs’taki seçim, ülkedeki tüm kesimler açısından olduğu gibi özellikle kadınlar açısından büyük önem taşıyor. İktidarın başta İstanbul Sözleşmesi olmak üzere; kadına yönelik şiddetin ve hukuksuzluğunu önleyen tüm yasal düzenlemelerden el çekti. İktidarın kadın düşmanı tüm politikalarına dur demek için 14 Mayıs günü sandıkları Yeşil Sol Parti oylarıyla doldurmalıyız."

 GEVAŞ 

Gevaş ilçesinde Yeşil Sol Parti Milletvekili Gülcan Kaçmaz Sayyiğit beraberindeki HDP, DBP, Yeşil Sol ilçe yöneticileriyle beraber ilçede ziyaretlerde bulundu. Parti heyeti ilk olarak ilçede bulunan tekstil kent işçilerini ziyaret etti. İşçilerin yaşadığı sorunlara ilişkin görüş alış-verişinde bulunan Kaçmaz, işçilerin emeğinin karşılığını alması ve temel yaşam koşullarının iyileşmesi için mecliste yoğun mesai harcayacaklarını söyledi. Kaçmaz daha sonra ilçede düzenlenen ‘Özgün kadın toplantısına geçerek burada kadınlarla bir araya geldi.

 EDREMİT 

HDP İl Eşbaşkanı Handan Karakoyun, Yeşil Sol Parti Milletvekili Adayları Zülküf Uçar, Taylan Ertaş ve beraberindeki il ilçe yöneticileriyle beraber Kurubaş Mahallesi’nde bulunan tekstil kent alanındaki üretim alanlarında çalışan işçileri ziyaret etti. Ziyarette konuşan HDP İl Eşbaşkanı Handan Karakoyun, "İşçilerin, emekçilerin uğradığı hak gaspının önüne geçmek için yaşamın tüm alanlarında yaşanan tıkanmayı 14 Mayıs’ta yine işçinin, emekçinin oyuyla değişecek." dedi.

 ÖZALP 

Özalp ilçesinde de Yeşil Sol Parti İl Eşsözcüsü Veysi Dilekçi, DBP Eşbaşkanı Şengül Polat, milletvekili adayı Mahmut Dindar ilçe örgütü yöneticileriyle beraber esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi. Esnaf ziyaretlerinde yapılan görüş alış-verişlerinde Özalp’ta son ekonomik krizle beraber birçok esnafın kepenk kapattığının bilgisini paylaşan esnaflar, 14 Mayıs günü ülkedeki tüm esnafın iktidarla hesaplaşacağını ifade etti.

 MURADİYE 

Muradiye ilçesinde de HDP İl Eşbaşkanı Fikret Doğan, Yeşil Sol Parti İl Eşsözcüsü Gönül Uzunay, milletvekili adayı Sinan Çiftyürek beraberindeki ilçe örgütüyle esnaf ziyaretleri, mahalle ziyaretleri gerçekleştirdi. Ziyaretlerde konuşan eş başkanlar ve milletvekili adayı Çiftyürek, belediyeye kayyum atamalarıyla iradesi gasp edilen Muradiye halkının 14 Mayıs’ta bir kez daha iradesine sahip çıkarak kayyum zihniyetine karşı duracağına dikkat çekilen konuşmalar yaptı.

 ÇALDIRAN 

Çaldıran ilçesinde de ilçe örgütü yöneticileri, ilçeye bağlı Cumhuriyet, Fatih, Yukarı Çanak , Aşağı Çanak, Sarıharman, Evciler, Yuvacık, Salahane, Buğulukaynak, Kilimli köylerinde seçim çalışması yürüttü.

 TUŞBA 

Tuşba ilçesinde de Yeşil Sol Parti Milletvekili Adayı Gülderen Varlı, HDP,DBP,TJA,Yeşil Sol Parti ilçe yöneticilerinin katılımıyla halk toplantıları düzenlendi. Toplantılarda konuşan vekil adayı Gülderen Varlı, Van halkının yıllardır iktidara karşı biriken öfkesinin 14 Mayıs günü sandığa yansıyacağını ve sonucun 8-0 olacağını söyledi.

Editör: Haber Merkezi