Van’da kahvaltı kültürünü bugüne kadar sürdüren ve yediden yetmişe herkesin gönlünde taht kuran Yusuf Konak’ın adını taşıyan Kahvaltı Salonu başka bir yere taşınıyor. Yıllardır İskele Caddesi üzerinde bulunan Van Ticaret ve Sanayi Odası (Van TSO) hizmet binası altında faaliyet gösteren Yusuf Konak Kahvaltı Salonu’nun kapatacağı veya başka yere taşınacağı konuşulurken, bugün itibarıyla kahvaltı salonunun nereye taşınacağı belli oldu. Kentteki gazetecilerle bir araya gelen Bak Hele Bak Yusuf Konak Kahvaltı Salonu İşletmecisi Fariz Gül ve İşletme Yetkilisi Yusuf Konak, neden taşındıklarını ve nereye taşınacaklarını açıkladı. 

KONAK: BEN BU İŞİ NOKTALIYORDUM

Toplantıda konuşan Yusuf Konak şunları söyledi:

Yarım asrı tamamladık. Fariz Bey ile 25 yıl beraber çalıştık. 50 yılı geride bırakıp yeniden başlıyoruz. Van halkı bu konuda duyarlı oldu ve gereken cevabı verdi. Bana hiçbir cevap hakkı kalmadı. Halk gereken cevabı verdi. Ben bu işi noktalıyordum. Her şeyi tadında, zirvede bırakalım istedim. Ama Van ayaklandı. Van’da her kesimden insanlar bize teveccüh gösterdiler. Tekrar devam etme kararı aldık. Bu kararı alınca ailem ve Fariz Bey yerin şahsi bir yer olmasını istediler. Fariz Bey de Semaver Kavşağı, Kumbara Sanat Merkezi’nin karşısında bir yer buldu. Aslında yer bizi buldu. Bizim şartlarımıza, imkanlarımıza, bütçemize uygun yer bizi buldu.

"ÖZGÜRLÜĞÜME KAVUŞTUM" DEDİ

Konak, kontratı feshettiklerini dile getirerek, "Orada çok güzel faaliyetlerde bulunacağız. Daha da iyisini yapacağız. Sıfırdan başlayacağız. Hedefimiz daha güzel günler. Hep ben ben sevdasından vazgeçelim. Ben olmasam Van biter sevdasından vazgeçelim. Hep beraber varız ve hep beraber Van’ız. Her şey Van için. Van Güzel, Kahvaltı Van’da Güzel sloganımıza devam edeceğiz. Özgürlüğüme kavuştum. Bizim üzerimize oyun oynamasınlar. Odanın sanki başka sorunu yok. Zaten seçim 6 ay Türkiye’nin gündemine oturdu. Ben meşguliyet vermemek adına 6-7 yıllık kontratımızı tek taraflı feshettim. Gönüllü olarak yaptık. Bu birilerine mesajımızdır." diye aktardı.

Editör: Editör Editör