Van İpekyolu İlçesinde, Büyükşehir Belediyesine ait 7 katlı bir binanın atıl durumda olması kamuoyunda tartışmaları alevlendiriyor.

Yeniden Refah Partisi İpekyolu Belediye Başkan Adayı Mehmet Bilici tarafından yapılan açıklamalarda, binanın milli bir servet olduğu vurgulanarak bir an önce değerlendirmeye alınması gerektiği belirtildi.

MİLLİ SERVETİN ATIL DURUMU

Daha önceden katlı otopark olarak inşa edilen ve sonrasında çarşıya dönüştürülmek için uğraşılan, ancak statik sorunlar nedeniyle kullanılmayan bina hakkında konuşan Bilici, binanın uzun süredir atıl şekilde bekletildiğine dikkat çekti. Yapımı ve dönüşümü için yüksek maliyetler ödendiği halde binanın şu anda boş durduğunu ifade eden Bilici, bu durumun kabul edilemez olduğunu söyledi.

I M G 20240325 214505

HESAP VAKTİ GELDİ

Yüksek maliyetlerle yapılan binanın atıl kalmasından duyulan rahatsızlığı dile getiren Bilici, şehrin kaynaklarının boşa harcanmasına karşı olduklarını dile getirdi. Yetkililere bu konuda hesap verme çağrısında bulunan Bilici, şehrin sahipsiz bırakıldığını ve artık hesap sorma zamanının geldiğini sözlerine ekledi. Yapılan açıklamada, bu durumun şehir için bir yazık ve günah olduğu da vurgulandı.

Yerel yönetimler ve ilgili kurumlar, ihmal edilen bu yapı hakkında nasıl bir yol izleyecek ve Bilici'nin çağrılarına ne tür bir yanıt verecekler, zaman gösterecek.

Editör: Editör Editör