AK Parti İpekyolu Belediye Başkan Adayı İsa Berge, Basın Mensuplarıyla Buluştu. Toplantıya İlçe Başkanı Yavuz Kuşan, Kadın Kolları Başkanı Suzan Türkoğlu, Gençlik Kolları Başkanı Sedat Avcı, Tanıtım ve Medya Başkanı Burak Gültepe ile partililer katıldı.

AK Parti İpekyolu İlçe Başkanı Yavuz Kuşan, geçtiğimiz gün yaşamını yitiren Vanlı gazeteci Murat Çurku’ya rahmet okuyarak ve basın mensuplarına desteklerinden dolayı teşekkür ederek sözlerine başladı. Kuşan, vatandaşların sorunlarını çözmek için gece-gündüz çalıştıklarını belirterek, "Göreve atandığımız günden bu yana vatandaşlarımızı ziyaret ederek çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tüm teşkilatla sahaya indik. İpekyolu’na bağlı tüm mahalleleri sokak, sokak, kapı kapı dolaştık. Ev ziyaretlerinde bulunduk. Her mahallemize 5-6 günümüzü ayırdık. Arkadaşlarımızla birlikte vatandaşlarımızın sorunlarını dinleyip çözümü konusunda gayret sarf ediyoruz. Vatandaşlarla kurumlar arasında köprü görevi oluşturuyoruz. Halkımızın sorunlarını dinledikten sonra kurumlara iletiyoruz. Birkaç gün sonra sorunlarının çözülüp çözülmediğini öğrenmek için vatandaşlarımızı arıyoruz. Sağ olsun kurum amirlerimiz vatandaşlarımızın her türlü sorununu çözüyor. Kendilerine de teşekkür ederim" dedi.

 KUŞAN: 76 BİN 300 HANEYİ ZİYARET ETTİK 

Kuşan, 31 Mart tarihinde yapılacak seçimlerde AK Parti’nin İpekyolu ilçesinde ipi göğüsleyeceğini söyleyerek şunları söyledi: 

Bizim için önemli olan vatandaşlarımızın rahat bir şekilde yaşaması, bunun için çaba sarf ediyoruz. Görevde olduğumuz sürece halkımızın tüm sorunlarıyla yakından ilgileneceğiz. Göreve geldiğimiz günden bu yana 76 bin 300 haneyi ziyaret ettik. 4-5 ekiple bu çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sabah saat 10’da çalışmalarımıza başlıyoruz öğleden sonra saat 15:00’da tamamlıyoruz. Bazen il teşkilatımızdan bazı arkadaşlar bunun mümkün olmadığını söylüyorlar. İpekyolu olduğu zaman mümkündür. İpekyolu olduğu zaman ezber bozuluyor. İpekyolu olduğu zaman çalışma azmi artıyor. Onun için 31 Mart tarihinde yapılacak seçimi kazanacağız. Bu süreçte bir adım geride kalacağım.

1 (3)

 "İSA BERGE İLE 1990 YILINDAN BU YANA TANIŞIYORUZ" 

İpekyolu Belediye Başkan adayı İsa Berge ile uyum içinde çalıştıklarını aktaran Kuşan, "İpekyolu Belediye Başkan Adayımız İsa Berge oldu. İsa Berge ile birkaç gündür çalışıyoruz. İyi bir ivme, birlik, beraberlik yakaladık. Sürekli bizimle istişare halindedir. Halkın gözünde, meslek odalarının gözünde İsa Berge’nin iyi bir karşılığı var. İsa Berge ile 1990 yılından bu yana tanışıyoruz. Aynı okulda okuyorduk, kendisiyle geçmişimiz var. O günden bugüne kadar da hiçbir zaman bağlarımızı koparmadık. Allah’ın izniyle İsa Berge ile birlikte İpekyolu’nu kazanacağız" şeklinde konuştu.

 BERGE: BELEDİYE EN RAHAT YÖNETİLECEK YERDİR 

Daha sonra söz alan İpekyolu Belediye Başkan adayı İsa Berge de "Bu şehrin gerçek sahipleri bizleriz" dedi. Berge, belediye yönetmenin zor bir iş olmadığını vurgulayarak şunları söyledi:

Ben içinizden biriyim. Ben yönetim gücünü kendimde görmemiş olsaydım asla aday olmazdım. Ortak akılla bu şehri yönetmek çok kolaydır. Devletin bütün imkânları var, hükümet her türlü imkânı sağlaya hazır. Gençlerimiz ve yaşlılarımız ne istiyor? Bir dinleyin. Zor bir şey değil ki. 50 tane mahalle var. Her mahalleye git dinle o mahalleyi. Çok mu zor? Belediye en rahat yönetilecek yerdir. Yeter ki elini vicdanına bırak, Allah’tan korkarak halkın parasını halka ver, vicdanınla çalış, insanların duasını al. Çok farklı sosyolojik terimler ve ibareler kullanmaya gerek yok. Bu şehir bizimdir ve şehrimize sahip çıkacağız. Biz 50-60 yıldır buradayız. Bizim buraya sahip çıkmamız gerekiyor.

1 (2)

 "HER ŞEYİ BİR TARAFA BIRAKACAĞIZ" 

Başkan adayı Berge, herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini söyleyerek, "Yeni terimlerle işte dünya ekonomisi falan. Sen dünya ekonomisine ne yapacaksın? Senin yanı başındaki kardeşin aç. Belediyenin öz kaynaklarını kardeşine vermiyorsun. Yolun yok, parkın yok, bahçen yok, otogarın yok, çevre yolun yok, stadın yok, yok, yok yok. Ondan sonra oturup herkes bir kafadan ideolojik terim kullanıyor. Her şeyi bir tarafa bırakacağız. Söz konusu memleket ise bu vebal hepimizin boynunadır. Hepimiz elimizi taşın altına koyacağız. Vicdanen ne gerekiyorsa, kim bu işi yapacaksa, hangi belediye başkan adayı iyi yapacaksa Allah rızası için hepiniz yardım edin. Kime inanıyorsanız onu destekleyin o arkadaş belediye başkanı olsun gelsin bu şehri yönetelim. Ortak akılla yönetelim, kapısını çalabileceğimiz, arayabileceğimiz bir aday olsun." dedi.

 ORHAN: HALKA HİZMET EDECEK 

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gülşen Orhan ise, başkan adayı Berge’nin geçmişte iyi bir STK yöneticiliği yaptığının altını çizdi. Orhan konuşmasını şöyle sürdürdü:

Belediye başkanları koltuğunda oturmayacak, halka hizmet edecek. Belediye başkan adayımıza destek olmak için yanındayım. Başkanımız sivil toplum kuruluşundan gelen bir kardeşimiz ve çok mütevazi birisi. Sayın Cumhurbaşkanımızın kendisini işaret etmesi aynı şekilde toplumun her kesimine hitap ettiğinin işaretidir. Biz hiçbir yola kazanamayacağız diye çıkmadık. Hep kazanacağız diye çıktık.

1 (1)

Konuşmaların ardından Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gülşen Orhan, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından basımı yapılan 3 Kürtçe klasik edebi eseri, basın mensuplarına hediye etti.

Editör: Editör Editör