Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) Genel Merkez tarafından geçtiğimiz günlerde görevden alınan CHP Van İl Başkanı Seracettin Bedirhanoğlu ve Hakkari İl Başkanı Nazım Demir'in yerine kimin atanacağı merak konusu olmuştu. O soru cevabını buldu.

CHP Parti Meclisi, dün gerçekleştirdiği toplantıda, şehirlerinde öilletvekili adayı olan Bedirhanoğlu ve Demir'i yeniden il başkanlığı görevine getirmeye kararı aldı.

YAKLAŞIK 48 BİN OY ALDI

CHP Van milletvekili adayı Bedirhanoğlu, 14 Mayıs'ta gerçekleşen milletvekilliği seçiminde 47 bin 747 oy aldı. Milletvekilliği az bir oy ile kaybeden Bedirhanoğlu, başarılı performansının ardından yeniden İl Başkanlığı görevine getirildi.

HAKKARİ'DE DE GÖREVE DEVAM

Dün gerçekleştirilen MYK toplantısında Hakkari İl Başkanı ve 28. Dönem Hakkari Milletvekili Nazım Demir de yeniden İl Başkanlığı görevine getirildi. Edinilen bilgilere göre Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Seçimleri döneminde başarısız olduğu değerlendirilen ve görevden alınan Hakkari İl Başkanı ve yönetiminin yerine yeniden atama yapıldı.

NELER OLMUŞTU?

CHP MYK 5 Haziranda yaptığı toplantıda 28 Mayıs tarihinde gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı tekrar seçimlerinde Van ve Hakkari'nin de aralarında bulunduğu 5 il başkanı ve yönetimini görevden almıştı.

Editör: Editör Editör