Çevre temizliği çalışmalarına, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü çalışanları ve çevreci vatandaşlar katılarak,  çevre bilinci konusunda farkındalık oluşturdu. Çevrenin korunmasının önemi vurgulandı.

İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili İhsan Emre Aydın, yaptığı açıklamada, doğanın korunmasının önemine değinerek, tüm vatandaşları çevreye duyarlı olmaya davet etti.

Ayrıca, bu tür etkinliklerin düzenli olarak yapılacağını söyleyerek, çevre temizliği çalışmalarının devam edeceğini belirtti. Van Gölü'nün doğal güzelliklerine sahip çıkmanın, gelecek nesillere aktarılacak en önemli miraslardan biri olduğunun altını çizen Aydın, herkesin çevre sorunlarına karşı duyarlı olması gerektiğini ifade etti.

Böyle anlamlı bir günün önemini farklı etkinliklerle kutlayan İpekyolu Belediyesi, çevre temizliği çalışmalarıyla gösterdiği duyarlılıkla da örnek bir davranışa imza attı. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü çalışanları ise doğaya ve çevreye verilen zararların, küresel bir sorun olarak karşımıza çıktığını hatırlatarak, herkesin günlük hayatta küçük de olsa çevre dostu davranışlarda bulunması gerektiğinin altını çizdi.

İpekyolu Belediyesi'nin Van Gölü sahilinde gerçekleştirdiği çevre temizliği çalışması, Dünya Çevre Günü'nün önemini hatırlatırken, doğanın korunmasına katkı sağladı.

Editör: Editör Editör