GÜNCEL VAN / ÖZEL  - Tarihi 14 Mayıs seçimleri geride kaldı.

Yüksek Seçim Kurulu tarafından bugün yapılan son açıklama ile Milletvekiliği seçimi tamamlandı, Cumhurbaşkanlığı seçimi ise 2. tura kaldı. Türkiye 28 Mayıs'ta Cumhurbaşkanlığı için yeniden sandık başına gidecek ve kararını verecek. İstenilen oy oranına ulaşamayan Sinan Oğan'ın da çıkmasıyla birlikte seçimde Recep Tayyip Erdoğan ve Kılıçdaroğlu yarışacak.

14 Mayıs günü yapılan seçimde Ata İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Adayı olan Sinan Oğan yüzde 5.2 oy aldı. Beklentilerin üzerinde bir oy alan Oğan 14 Mayıs seçiminin ardından gece yarısı bir açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28'inci Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nin sonuçlarını Ankara'daki bir otelde takip eden Sinan Oğan, basın mensuplarına açıklamada bulunarak; seçimlerin uzun, yorucu ve zorlu geçtiğini ifade etti. Oğan'ın açıklaması sırasında ekranlara dikkat çeken bir görüntü yansıdı.

 İŞTE O GÖRÜNTÜ 


Oğan'ın açıklamaları sırasında ekrana yansıyan görüntü Servet Yenitürk oldu. Daha önce Ak Parti'den milletvekili adayı olan ve Vanspor'u 2. Lig'e çıkaran Vanlı İş İnsanı Yenitürk yayın esnasında Oğan'ın hemen arkasında durdu.

28. Dönem (14 Mayıs) Milletvekiliği için Milliyetçi Hareket Partisi'nden (MHP) aday adayı olan ancak adaylık verilmeyen Yenitürk, Ata İttifakı'nın adayı olan Sinan Oğan'ın seçimi takip ettiği otelde yer aldı ve canlı yayında da gözlerden kaçmadı.

Editör: Velat Altınal