Büyükşehir Belediyesi ile Halk Eğitim Merkezi arasında yapılan protokol kapsamında başlatılan kurslar iptal edildi.

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi ile Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığınca; Dijital Fotoğrafçılık, El Sanatları, Görsel Sanatlar, Spor gibi birçok alanda yaklaşık 1 yıl önce başlatılan kurslar, kurs tarihi tamamlanmadan kapatıldı.

Halk Eğitim Merkezi usta öğreticileri tarafından belediyede kurs veren ve binlerce vatandaşın faydalanmasına olanak sağlayan kursların bir anda iptali tepkiye neden oldu. 30’u aşkın farklı birçok kursta eğitim veren ve istihdam edilen -ilçe belediyeleri de dahil- yaklaşık 400 usta öğretici kursların iptali nedeniyle işsiz kaldı. Ayrıca ilgi alanına göre yaz aylarında kurslara gitmek isteyen vatandaşların artık gidebileceği bir kurs kalmamış oldu.

BARIN: BU YANLIŞTAN GERİ DÖNÜN

Yaşanan durumla ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yapan Usta Öğretici Murat Barın alınan yanlış karardan geri dönülmesi gerektiğini ifade etti. Barın şunları söyledi:

Van Büyükşehir Belediyesi ile Halk Eğitim Merkezi arasında sonlandırılan protokol gereği: onlarca öğrencisi olan Dijital Fotoğrafçılık Kursumuz ve çeşitli kurslarda emek veren yüzlerce usta öğretici işsiz kaldı. Lütfen bu yanlıştan geri dönün.

Editör: Editör Editör