GÜNCEL VAN / ÖZEL HABER - Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2. Lig'de mücadele eden ve sezona şampiyonluk parolası ile başlayan Vanspor Futbol Kulübü şu ana kadar çok sayıda transfer gerçekleştirdi.

Türkiye'nin 2 büyük kulübü olan Fenerbahçe ve Beşitaş gibi kulüplerde yetişme ve futbol oynamış oyuncuları da transfer eden Vanspor'da mutlak hedef 1. Lig'e çıkmak. Peki Vanspor şu ana kadar kaç transfer yaptı? İşte yapılan taransferler...

 İÇ TRANSFER 

Vanspor transfer sezonuna ilk olarak takımda yer alan iç transferler ile başladı. İşte kulübün resmi sosyal medya hesabında iç transferler ile ilgil iyapılan paylaşımlar:

1- 2022-2023 sezonunda takımımızda forma giymiş tecrübeli kanat oyuncusu Hasan Bilal ile yeniden anlaşma sağlanmıştır.

2- Muhammed Ali Doğan ile yola devam! 2022-2023 sezonunda takımımızda forma giymiş tecrübeli orta saha oyuncusu Muhammed Ali Doğan ile yeniden anlaşma sağlanmıştır.

3- Şerif Doğan ile yola devam! 2022-2023 sezonunda takımımızda forma giymiş tecrübeli sağ bek oyuncusu Şerif Doğan ile yeniden anlaşma sağlanmıştır.

4- Furkan Saki ile yola devam! 2022-2023 sezonunda takımımızda forma giymiş tecrübeli stoper oyuncusu Furkan Saki ile yeniden anlaşma sağlanmıştır.

 DIŞ TRANSFER 

İç transfer 4 oyunu ile transfer çalışmalarını başlatan kulüp ardından dış transfere yoğunluk verdi. Bu kapsamda Van'ında yakından tanıdığı ve daha öncede Vanspor forması giyen Medeni Bingöl transferi ile dış transferler başladı. Bingöl'ün ardından Vanspor' transferleri hız aldı. 3 gün içerisinde 7 transfer yapıldı ve takım neredeyse tamamlanır hale getirildi.

1- Hoş Geldin Medeni Bingöl. Yeni sezon hazırlıklarına başlayan kulübümüz dış transferde Medeni Bingöl ile anlaşmaya varmıştır.

2- Kulübümüz Yeni Malatyaspor’dan tecrübeli stoper Burak Kavlak ile anlaşmaya varmıştır.

3- 10 numara transfer! Kulübümüz son olarak Karacabey Belediyespor forması giyinen tecrübeli orta saha Bekir Can Kara ile anlaşmaya varmıştır.

4- Aramıza hoşgeldin Ahmet! Kulübümüz son olarak Armoni Alanya Kestel Spor forması giyinen başarılı kanat oyuncusu Ahmet Ülük ile anlaşmaya varmıştır.

5- Aramıza hoş geldin Kerem! Kulübümüz son olarak Amedspor forması giyen başarılı orta saha oyuncusu Kerem Çağatay ile anlaşmaya varmıştır.

6- Aramıza yeniden hoş geldin Bekir! Kulübümüz son olarak Esenler Erokspor forması giyen başarılı file bekçisi Bekir Demircan ile anlaşmaya varmıştır.

7- Aramıza hoş geldin A.Cebrail! Kulübümüz son olarak Etimesgut Belediyespor forması giyen başarılı sol bek Abdulcebrail Akbulut ile anlaşmaya varmıştır.

8- Aramıza hoşgeldin Erdem! Kulübümüz Süper Lig takımlarından İstanbulspor’un başarılı orta saha oyuncusu Erdem Seçgin ile anlaşmaya varmıştır.

Vanspor'da yapılan çalışmalar ve sosyal medyadan açıklanan isimlere bakıldığı zaman şu ana kadar 4'ü iç transfer olmak üzere toplamda 12 transfer gerçekleştirildi. Resmi sosyal medya hesabından yapılan paylaşıma göre bir de "Çilek Transfer" yapılacak. Bu da takımda transfer çalışmalarının devam ettiğini gösteriyor.

Editör: Editör Editör