GÜNCEL VAN - Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2. Lig'de mücadele eden Vanspor Futbol Kulübü'nün yeni sezon çalışmaları devam ediyor.

Yarın kongreye gidecek ve yeni yönetimini belirleyecek olan Vanspor bir yandan da yeni sezon planlamalarına devam ediyor. Sezonu Play-Off içinde tamamlayan ancak ilk maçta elenen Vanspor, takımın başına önemli bir isim getirdi.

Vanspor'dan yapılan açıklamaya göre takımın yeni Teknik Direktörü Mustafa Sarıgül oldu. Son 2 sezonda şampiyonluk yalayan Sarıgül son olarak 68 Aksaray Belediyesi'ni çalıştırdı ve sezonu şampiyonlukla tamamladı.

Kulüpten yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Teknik direktörlük kariyerinde son iki sezonda 2 şampiyonluk yaşayan başarılı teknik direktör Mustafa Sarıgül ile Vanspor Futbol Kulübümüz karşılıklı anlaşmaya varılmıştır. Camiamıza hayırlı olsun.

MUSTAFA SARIGÜL

10 Temmuz 1972 İstanbul doğumlu olan Mustafa Sarıgül, Teknik Direktörlük kariyerine İstanbul Büyükşehir Belediye Alt takımında başladı. Daha sonra İstanbul'da Gençlik Gelişim Koordinatörlüğü yapan Sarıgül, 2019-2020 sezonunda 24 Erzincanspor, 2020 yılında 8 ay gibi bir sürede Düzcespor ve 2020-2021 sezonunda Osmaniyespor'da görev aldı. Sarıgül ilk başarısını 2021-2022 sezonunda Erokspor ile yaşadı ve şampiyon oldu. Yeni sezonda beklentilerini karşılayamayan Sarıgül'ün yeni durağı 68 Aksaray Belediyesi oldu. Aksaray'ı da şampiyon yapan ve 2 sezon üst üste şampiyonluk yaşayan Sarıgül, yeni sezonda Vanspor FK'nın hocalığını yapacak.

Editör: Editör Editör