Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) Vanspor Başkanı Ferhat Kıyak ile ilgili kararını verdi.

Geçtiğimiz hafta Van'da oynanan Vanspor FK - Zonguldak Kömürspor FK maçı sonrası yaşanan olaylar gündeme bomba gibi düşmüştü.

Kömürspor tarafı ve Zonguldak yerel medyası ike kamuoyı maç sonrası Vanspor Başkanı Kıyak'ın soyunma odasına indiğini, silahlı baskın yapıldığını ve futbolcularının darp edildiğini iddia etmişti. Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Kıyak ve Vanspor, olayın gerçeği yansıtmadığını ifade etti ve olayla ilgili görüntü yayınladı.

BAŞKAN KIYAK PFDK'YA SEVK EDİLDİ

Müsabakada çıkan olaylar nedeniyle PFDK'ya sevk edilen Vanspor Kulüp Başkanı Ferhat Kıyak, yaşanan süreçte özellikle Zonguldak kentindeki yerel medyanın hakaretlerine ve sert eleştirilerine maruz kalmıştı. Yaşanan durumu değerlendiren PFDK, Kıyak ile ilgili kararı açıkladı.

İşte PFDK'nın kararı;

"VANSPOR FK Başkanı FERHAT KIYAK hakkında, 01.10.2023 tarihinde oynanan VAN SPOR FK–ZONGULDAK KÖMÜRSPOR A.Ş. TFF 2. Lig Beyaz Grup müsabakasında, saldırı eylemi nedeniyle Kurulumuza sevk yapılmış ise de; mevcut delil durumu dikkate alınarak isnat olunan disiplin ihlalinin unsurları oluşmadığı anlaşıldığından CEZA TAYİNİNE YER OLMADIĞINA karar verilmiştir."

Editör: Editör Editör