Vanspor'un geçtiğimiz hafta evinde 1-0 kazandığı olaylı Zonguldak Kömürspor maçından sonra çıkan olayların ardından olayı inceleyen TFF, Vanspor FK yöneticileri ile ilgili kararını verdi.

Maçın ardından disipline sevk edilen Vanspor FK yönetim kurulu başkanı Feyat Kıyak ve PFDK'ya sevk edilen antrenör Murat Yıldırım ile ilglii karar açıklandı.

TFF Disiplin Kurulu, başkan Kıyak ile ilgili olarak şu kararı verdi;

VANSPOR FK Kulübü Başkanı Ferhat KIYAK’ın 01.10.2023 tarihinde oynanan VANSPOR FK-ZONGULDAK KÖMÜRSPOR A.Ş. TFF 2. Lig Beyaz Grup müsabakasındaki “saldırısı” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 44. maddesi uyarınca 05.10.2023 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.

Öte yandan Vanspor'un antrenörü Murat Yıldırım'ın durumu ise PFDK'da görüşüldü. Kurul Yıldırım ile ilgili ise şu kararı verdi:

VANSPOR FK antrenörü MURAT YILDIRIM’ın, 01.10.2023 tarihinde oynanan VANSPOR FK–ZONGULDAK KÖMÜRSPOR A.Ş. TFF 2. Lig Beyaz Grup müsabakasında, rakip takım mensubuna yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 1 RESMİ MÜSABAKADA SOYUNMA ODASINA VE YEDEK KULÜBESİNE GİRİŞ YASAĞI ve 9.000 TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına.

KAYNAK: ŞEHRİVAN GAZETESİ

Editör: Editör Editör