GÜNCEL VAN - Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2. Lig'de mücadele eden Vanspor Futbol Kulübü, sezona hızlı başladı.

Şu ana kadar oynadığı 6 maçı da kazanan ve liderlik koltuğunda oturan Vanspor, pazar günü evinde Zonguldak Kömürspor'u ağırladı. Maçın 90 dakikası berabere tamamlanırken uzatma dakikalarında bulduğu golle Kömürspor'u mağlup eden Vanspor, galibiyet serisine devam etti.

Ancak maç içerisinde ve maç sonrası yaşanan olaylar/gelişmeler galibiyeti gölgede bıraktı. Maç içerisinde yaşanan tartışmalar büyürken maçtan sonra Zonguldak basının ortaya attığı iddia gündeme bomba gibi düştü. Saha içerisinde yaşanan olaylar sonrası Vanspor FK Başkanı Ferhat Kıyak'ın Kömürspor soyunma odasına silahlı baskın yaptığı iddia edilen olayla ilgili Vanspor açıklama yaparak olayı yalanladı. Kamuoyunda ve sosyal medyada oldukça fazla yer bulan olayla ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

 KIYAK: BİR KUSURUMUZ OLDUYSA AFFOLA 

Karşılıklı yapılan açıklamaların ardından Vanspor Başkanı Kıyak'ın soyunma odasındaki görüntüleri ortaya çıktı. Silahlı baskın olarak lanse edilen olayın arka perdesinde, Ferhat Kıyak'ın soyunma odasına tebrik amaçlı giridiği göründü. Soyunma odasına girişinde Kömürspor'u kutlayan Kıyak şu sözleri sarf etti:

"Selamunaleyküm arkadaşlar. Vanspor Kulüp Başkanı ben. Sizleri öncelikle tebrik ediyorum. Allah razı olsun. Bir kusurumuz olduysa affola."

 İŞTE O GÖRÜNTÜLER 

Editör: Editör Editör